Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP młodziczek: Poznaliśmy finalistki

MP młodziczek: Poznaliśmy finalistki

W Tucholi po fazie grupowej przyszedł czas na półfinały oraz rozstrzygnięcia dotyczące klasyfikacji 5-8. Jako pierwsze awans do finałów zapewniły sobie siatkarki APS-u Rumia, w drugim półfinale lepsze były natomiast zawodniczki z Tomaszowa Mazowieckiego. Na siódmym miejscu mistrzostw Polski młodziczek uplasowały się zawodniczki ze Zbąszynka, a piątą lokatę wywalczyły siatkarki z Łańcuta.

Równolegle z pierwszym spotkaniem półfinałowym swój mecz o siódme miejsce rozgrywały drużyny ze Zbąszynka i Szczecina. W inauguracyjnej odsłonie szczecinianki nie miały większych szans, siatkarki SPS-u od początku do końca utrzymywały kontrolę nad grą. Chociaż zawodniczki ze Szczecina szczególnie w drugiej partii walczyły o odwrócenie losów meczu, lepiej dysponowane rywalki nie pozwoliły sobie nawet na stratę seta.

O 7. miejsce:
SPS Zbąszynek – UKS Pomorzanie Szczecin 2:0
(25:16, 25:23)

Znacznie ciekawszy od pojedynku o 7. miejsce był mecz, którego stawką była 5. lokata. W pierwszym secie po początkowo wyrównanej walce triumfowały siatkarki MKS-u Łańcut 25:20. W drugiej odsłonie po równie ciekawej grze w takim samym stosunku ze zwycięstwa cieszyły się wrocławskie młodziczki. Decydująca partia od początku toczyła się pod dyktando podopiecznych Bogdana Dudka (5:2, 12:8), które jednak w końcówce straciły nieco koncentrację, dzięki czemu siatkarki z Wrocławia doprowadziły do gry na przewagi. Ostatnie słowo należało do zawodniczek MKS-u Łańcut, które wygrały do 15.

O 5. miejsce:
Impel Wrocław – MKS Łańcut 1:2
(20:25, 25:20, 15:17)

Półfinały:

Pierwszy półfinał był pojedynkiem bardzo jednostronnym. Ani na chwilę siatkarki APS-u Rumia nie dały szans zawodniczkom z Warszawy. W pierwszym secie reprezentantki Rumi prowadzone przez Paulinę Damaske zdeklasowały rywalki. Od początku wyraźnie prowadziły (8:1, 16:5), ostatecznie wygrywając do 8. W drugim secie początkowo gra była bardziej wyrównana (8:4), jednak w drugiej fazie tej odsłony podopieczne trenera Roberta Sawickiego przejęły kontrolę, wygrywając zdecydowanie do 14. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Kamilę Bryłę. – APS od początku turnieju prezentuje równą, stabilną formę – powiedział trener Andrzej Peć. – Ma niekwestionowaną liderkę w osobie Pauliny Damaske, która ma mocne wsparcie w kilku zawodniczkach, m.in. środkowej Weronice Konefke. Do spotkania półfinałowego Akademia Piłki Siatkowej przystąpiła mocno zmotywowana. W pierwszym secie jej zawodniczki praktycznie nie popełniły błędu. Miały agresywną zagrywkę. Rywalki miały problemy z przyjęciem oraz wyprowadzeniem ataku – podsumował pojedynek szkoleniowiec reprezentacji Polski U16.

APS Rumia – UMKS MOS Wola Warszawa 2:0
(25:8, 25:14)

Podobnie jak pojedynek o piąte miejsce, również drugi półfinał rozgrywany o tej samej porze miał niezwykle zacięty charakter. W pierwszym secie wyraźnie wygrały siatkarki z Tomaszowa Mazowieckiego. Gdańszczanki jednak nie dawały za wygraną i w drugiej, niezwykle wyrównanej i emocjonującej partii triumfowały 28:26. Siatkarki z Gdańska nie zdołały utrzymać dobrej dyspozycji również w decydującej odsłonie, którą przegrały do 8, a co za tym idzie w niedzielę zagrają o brązowy medal. Statuetka MVP po tym pojedynku powędrowała do Natalii Ślażyńskiej. – Oba zespoły mają swoje argumenty. Spotkanie mogło się podobać widzom. Liczę, że w obu niedzielnych meczach będzie podobnie – skomentował drugi półfinał Andrzej Peć.

Energa Gedania Gdańsk – MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 1:2
(19:25, 28:26, 8:15)