Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP młodziczek: MKS Dąbrowa Górnicza i Legionovia w finale

MP młodziczek: MKS Dąbrowa Górnicza i Legionovia w finale

Metro Warszawa i Atena Warszawa, które wygrały wszystkie swoje mecze w grupach, poległy w półfinałach. Obie warszawskie drużyny w niedzielę zagrają więc o brąz, a w finale Legionovia zmierzy się z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Piąte miejsce przypadło Energetykowi Poznań, który pokonał Impel Wrocław, a siódme Barnimowi Goleniów po wygranej z Szóstką Mielec.

W meczu o 7. miejsce w mistrzostwach Polski młodziczek Barnim Goleniów zmierzył się z Szóstką Mielec. W pierwszym secie na bosku dominowały mielczanki, które były o wiele lepsze od rywalek i pewnie wygrały do 14. Również początek drugiego seta należał do siatkarek Szóstki, ale zespół z Goleniowa odwrócił losy tego seta i po zaciętej końcówce wygrał 27:25, doprowadzając do tie-breaka. W decydującej partii Barnim prowadził od początku do końca, wygrywając ostatecznie 15:13 i kończąc turniej na siódmym miejscu. 12 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Emilia Kurnikowska, o jeden punkt mniej na swoim koncie zapisała Oliwia Poreda.

O 5. miejsce w Polsce w tej kategorii wiekowej rywalizowały zespoły Energetyka Poznań i Impelu Wrocław. Poznanianki od samego początku narzuciły rywalkom swój styl gry i uzyskały przewagę. W końcówce wprawdzie Impel odrobił część strat, ale ostatecznie pierwszego seta podopieczne trenera Tomasza Jaroszczaka wygrały do 21. Przewaga poznanianek w drugim secie nie podlegała już dyskusji. Energetyk pewnie wygrał 25:18 i zajął piąte miejsce w mistrzostwach Polski młodziczek. Aż 20 razy punktowała w zwycięskiej drużynie Maja Olszewska.

mecz o 7. miejsce:
Barnim Goleniów – Szóstka Mielec 2:1
(14:25, 27:25, 15:13)

mecz o 5. miejsce:
Impel Wrocław – Energetyk Poznań 0:2
(21:25, 18:25)

W pierwszym wieczornym półfinale niepokonany zespół Metra Warszawa spotkał się z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Dąbrowianki zaskoczyły rywalki agresywną grą i dobrą zagrywką i szybko objęły prowadzenie 8:3. Ich przewaga ciągle rosła (16:7) i prowadzone przez trenera Tomasza Cieslaka siatkarki MkS-u wygrały pierwszego seta do 16. W drugim secie warszawianki odnalazły się dopiero przy stanie 8:2 dla rywalek. MKS grał wyśmienicie i spokojnie utrzymywał przewagę, wygrywając ostatecznie do 16. Tym samym dąbrowianki zagrają w niedzielę o złoto, a Metro o medal brązowy. Po 12 punktów dla zwycięskiej drużyny w tym meczu zdobyły Anna Wochal i Gabriela Jakubowska.

W drugim półfinale Atena Warszawa zmierzyła się z Legionovią Legionowo. I tu również zespół z Warszawy, który do tej pory wszystko wygrywał, musiał uznać wyższość rywala. Legionovia pierwszego seta wygrała bardzo pewnie 25:18. W drugim zacięta walka trwała do końca, a podopieczne trenera Artura Wójcika robiły wszystko, by doprowadzić do tie-breaka. Ostatecznie jednak przegrały 23:25 i to Legionovia zagra w finale. Atena w meczu derbowym z Metrem powalczy o trzecie miejsce.