Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP młodziczek: APS Rumia z mistrzowskim tytułem

MP młodziczek: APS Rumia z mistrzowskim tytułem

Młodziczki APS-u Rumia zawiesiły na swoich szyjach złote medale mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej. W finale okazały się lepsze od zespołu z Tomaszowa Mazowieckiego. Wygrały to spotkanie w dwóch setach i w obu osiągały kilkupunktową przewagę, której nie oddawały już do samego końca. Brązowe medale powędrowały z kolei do zawodniczek UMKS-u MOS Wola Warszawa, które tylko w pierwszym secie miały problem z pokonaniem Energi Gedanii Gdańsk.

Mecz o 3. miejsce:

Brązowe medale mistrzostw Polski młodziczek zawisły na szyjach siatkarek MOS-u Wola Warszawa. Najlepiej punktującą zawodniczką była kapitan siatkarek ze stolicy, Julia Kabala. Po drugiej stronie siatki brylowała Marta Dąbrowska, ale w kluczowych momentach bardziej wyrównany rozkład ataku po stronie MOS-u Warszawa okazał się decydujący. Nagroda MVP trafiła do Zuzanny Ludyni, ale najlepszą skutecznością w ofensywie popisała się Martyna Pacuszka (57%).

UMKS MOS Wola Warszawa – Energa Gedania Gdańsk 2:0
(25:23, 25:18)

– Wiedzieliśmy doskonale, jak trudny jest to rywal – powiedział trener mistrzyń Polski, Robert Sawicki. – Zaprezentowaliśmy grę zespołową, zawodniczki realizowały założenia taktyczne. Rewanż nam się udał za porażkę w półfinale, co nas dodatkowo cieszy. Finał więc był wymarzony. Ciężko pracowaliśmy na ten sukces i zdobyliśmy złoty medal zasłużenie.

Siatkarki z Rumi od początku turnieju były uważane za jednego z głównych kandydatów do końcowego sukcesu. W pełni wywiązały się z tej roli. Miały w szeregach liderkę Paulinę Damaske. – Jest ona wielkim talentem oraz mocnym punktem naszej drużyny. Jednak w siatkówce liczy się kolektyw i on zdobył złoty medal. Paulina Damaske miała wielkie wsparcie ze strony innych zawodniczek – podkreślił trener APS-u.

W pierwszym secie długo inicjatywę miały tomaszowianki. Prowadziły one 2-3 punktami. APS Rumia wyrównał na 14:14 i następnie przejął inicjatywę i pewnie zwyciężył. W drugiej partii MUKS Dargfil jeszcze dłużej miał przewagę i wynosiła ona nawet cztery punkty (16:12). Jeszcze w końcówce było 21:18 i 23:20 dla zespołu z Tomaszowa Mazowieckiego. Jednak w końcówce podopieczne trenera Krzysztofa Filipowicza wykonały dwa autowe ataki i swoje zrobiła też Paulina Damaske (19 punktów w meczu). APS Rumia obronił tym samym złoty medal.