Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP Kadetów: Znamy finalistów rozgrywek

MP Kadetów: Znamy finalistów rozgrywek

Rozgrywany w Szczytnie turniej finałowy mistrzostw Polski kadetów wszedł w decydującą fazę. W sobotę odbyły się cztery spotkania, po których przede wszystkim poznaliśmy formacje, jakie powalczą o tytuł najlepszej drużyny w kraju.

Zanim doszło jednak do półfinałowych pojedynków, nastąpiły rozstrzygnięcia rywalizacji drużyn, które nie znalazły się w 1/2 finału. Jako pierwsi na parkiecie pojawili się zawodnicy RCS-u Czarnych Radom z SKPS Dunajec Nowy Sącz, by walczyć o 7. lokatę. Radomianie od początku kontrolowali spotkanie, pewnie zamykając mecz w trzech odsłonach.

Mecz o 7. miejsce:

RCS Czarni Radom – SKPS Dunajec Nowy Sącz 3:0
(25:11, 25:22, 25:20)
MVP: Dawid Sawicki

Następnie do boju stanęli siatkarze BKS-u Chemika Bydgoszcz z AKS V LO Rzeszów, a ich pojedynek był dość wyrównany. W pierwszych dwóch partiach walka o zwycięstwo toczyła się do samego końca. Nieznacznie lepiej wyszli z niej bydgoszczanie, dwukrotnie wygrywając stosunkiem 25:23. Gracze AKS-u przełamali przeciwnika w trzecim secie (21:25). Chemik opanował jednak sytuację, w czwartej odsłonie pewniej pokonując oponenta, zapewniając sobie tym samym piątą lokatę w MP.

Mecz o 5. miejsce:

BKS Chemik Bydgoszcz – AKS V LO Rzeszów 3:1
(25:23, 25:23, 21:25, 25:19)
MVP: Marcin Franz

W końcu przyszedł czas na półfinałowe starcia. W pierwszym meczu 1/2 finału zmagań walczyli UMKS MOZ Wola Warszawa z Treflem Gdańsk. Mecz zakończył się dość szybko. Mimo prób ze strony Trefla warszawianie pewnie zmierzali po zwycięstwo, ostatecznie nie pozwalając urwać swojemu przeciwnikowi choćby seta na swoje konto. Większych emocji nie przyniósł również pojedynek pomiędzy KS Gwardią Wrocław a AZS-em 2020 Częstochową. Zawodnicy AZS-u równie pewnie rozprawili się z rywalem, przechodząc do finału bez utraty odsłony.

MVP: Jędrzej Bąkiewicz

W niedzielę dojdzie do zakończenia rywalizacji w MP. 12 maja odbędą się bowiem pojedynki, które wyłonią zwycięzcę i brązowego medalistę mistrzostw. Spotkanie o trzecie miejsce planowane jest na godzinę 10:00, natomiast finał ma rozpocząć się o 12:30.