Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetów: Trzy niepokonane ekipy po dwóch dniach turnieju

MP kadetów: Trzy niepokonane ekipy po dwóch dniach turnieju

fot. lsk.pls.pl

W Szczytnie zakończył się drugi dzień rywalizacji mistrzostw Polski kadetów. W grupie A jedyną drużyną z kompletem zwycięstw na swoim koncie jest MOS Wola Warszawa, która pokonała zespół Czarnych Radom. W grupie B kolejne wygrane zapisali na swoim koncie siatkarze AZS-u 2020 Częstochowa oraz Trefla Gdańsk.

Grupa A:W pierwszym spotkaniu drugiego dnia mistrzostw Polski kadetów po dwóch stronach siatki stanęły zespoły Gwardii Wrocław oraz BKS-u Chemik Bydgoszcz. Premierowa odsłona padła wyraźnym łupem ekipy znad Brdy, trzy pozostałe były już o wiele bardziej wyrównane. W drugiej partii 25:23. Podopieczni Marcina Sobusiaka poszli za ciosem i wygrali kolejne sety. Liderem Gwardii był jej kapitan, Krzysztof Giemza, który zapisał na swoim koncie 23 punkty.

Ekipa UMKS MOS Wola Warszawa od mocnego uderzenia rozpoczęła pojedynek z RCS Czarnymi Radom, w dwóch pierwszych partiach nie pozwalając rywalom zbliżyć się do granicy 20 oczek. Radomianie przedłużyli jeszcze losy spotkania, ale w czwartej odsłonie ponownie zdecydowane zwycięstwo odnotowali stołeczni siatkarze. W ich szeregach pierwsze skrzypce grał Jakub Buczek, notując 56% skutecznych ataków, a w sumie na swoim koncie zapisał 17 punktów. Tym samym MOS Wola Warszawa jest jedynym niepokonanym zespołem w grupie A po dwóch dniach rywalizacji.

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. A mistrzostw Polski kadetów


Grupa B:

Drugie zwycięstwo na swoim koncie zapisali gracze AZS-u 2020 Częstochowa, którzy co prawda przegrali premierową odsłonę z AKS-em V LO Rzeszów, ale w trzech kolejnych nie pozostawili już wątpliwości, która drużyna jest lepsza. Na uwagę zasługuje gra częstochowian w polu zagrywki, bezpośrednio zza linii 9. metra zdobyli oni 11 punktów, a 5 asów serwisowych było autorstwa Mateusza Borkowskiego, który dołożył do swojego dorobku 14 oczek w ataku i z 19 punktami na swoim koncie był najlepiej punktującym graczem w swojej drużynie, a AZS jest liderem tabeli grupy B po dwóch dniach rywalizacji.

Ciekawy i zacięty pojedynek rozegrali siatkarze SKPS-u Dunajec Nowy Sącz i Trefla Gdańsk. O wyniku dwóch setów: pierwszego i czwartego, decydowała dopiero gra na przewagi, a w trzecim różnica również wynosiła dwa oczka. Więcej zimnej krwi ostatecznie zachowali siatkarze z Pomorza, triumfując 3:1. Spora w tym zasługa Michała Cioka, który dla swojej drużyny wywalczył 26 punktów. Dla Trefla Gdańsk było to drugie grupowe zwycięstwo.

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. B mistrzostw Polski kadetów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved