Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetów: Za nami pierwszy dzień zmagań

MP kadetów: Za nami pierwszy dzień zmagań

W Szczytnie rozpoczęły się finały mistrzostw Polski kadetów. W pierwszym dniu zmagań w grupie A swoje spotkania wygrały: MOS wola Warszawa oraz Chemik bydgoszcz. Natomiast w grupie B zwycięstwa odniosły ekipy AZS 2020 Częstochowa oraz Trefl Gdańsk. 

Grupa A:Pierwszy mecz turnieju od razu przyniósł sporo emocji. MOS Wola Warszawa mimo, że prowadził już 2:0, uległ w kolejnych dwóch partiach zdeterminowanej Gwardii Wrocław i stoczył zacięty tie-break. Ostatecznie warszawianie zachowali więcej „chłodnej głowy” w końcówkach i to oni zapisali na koncie pierwsze zwycięstwo w turnieju. Bardzo dobry mecz rozegrał Jakub Buczek, zdobywca 28 punktów. Atakujący został wybrany MVP spotkania.

MVP: Jakub Buczek

UMKS MOS Wola Warszawa – KS Gwardia Wrocław 3:2
(25:21, 25:23, 23:25, 25:27, 15:12),

Dość niespodziewanie rozpoczęło się za to drugie spotkanie pierwszego dnia, w którym BKS Chemik Bydgoszcz wygrał inaugracyjną odsłonę 25:9. Radomianie nie zwiesili jednak głów i w kolejnej partii doprowadzili do wyrównania stanu meczu. W kolejnych setach ponownie dała jednak o sobie znać świetna zagrywka bydgoszczan, która dawała im ogromną przewagę nad rywalami. Finalnie to właśnie gracze Chemika zamknęli mecz w czterech setach i zgarnęli komplet punktów do tabeli. MVP meczu wybrano Mateusza Mielcarka, który w całym starciu punktował 19 razy.

MVP: Mateusz Mielcarek

RCS Czarni Radom – BKS Chemik Bydgoszcz 1:3
(9:25, 25:22, 15:25, 22:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grup A mistrzostw Polski kadetów

Grupa B:

Dwa pierwsze sety należały do młodych siatkarzy z Częstochowy. Wydwało się wówczas, ze także trzecia partia zakończy się ich zwycięstwem, tak ię jednak nie stało. Siatkarze Dunajca wygrali tą część spotkania, ale na więcej ich nie było stać. Akademicy po raz kolejny udowodnili sowją przewagę i zanotowali pierwsze zwycięstwo w turnieju.

SPKS Dunajec Nowy Sącz – AZS 2020 Częstochowa 1:3
(21:25, 12:25, 25:21, 20:25)

Drugie spotkanie grupy B na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze Trefla. Premierowa odsłona meczu padla ich łupem, potem odpowiedzieli młodzi rzeszowianie i w meczu był remis 1:1. Ekipa Trefla pomimo tego nie dawała za wygraną wygrała seta numer trzy, a w czwartym dopełniła formalności i obok AZS-u Częstochowa ma na sowim koncie wygraną.

Trefl Gdańsk – AKS V LO Rzeszów 3:1
(25:20, 23:25, 25:21, 25:16)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy B mistrzostw Polski kadetów

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved