Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetów: Kolejne zwycięstwa gdańszczan i rzeszowian

MP kadetów: Kolejne zwycięstwa gdańszczan i rzeszowian

fot. Tomasz Tadrała

W drugim dniu turnieju finałowego mistrzostw Polski kadetów do awansu do półfinału mocno zbliżyły się ekipy AKS-u Rzeszów i Trefla Gdańsk. Gwarancji, że zagrają w kolejnej rundzie, jeszcze jednak nie mają. W grupie A mocno namieszali siatkarze z Piły, którzy w najlepszym meczu dnia pokonali rywali z Radomia. W grupie B bardzo ważne było spotkanie UMKS-u MOS Wola Warszawa z Jastrzębskim Węglem. Po meczu stojącym na wysokim poziomie wygrała ekipa z Górnego Śląska.

Do zaciętego pojedynku doszło pomiędzy drużynami Jokera Piła i Czarnych Radom. Zespoły rozegrały bowiem pięciosetowe starcie. Po pierwszych dwóch partiach na prowadzeniu 2:0 byli radomianie. Przekonali się jednak o tym, że droga do sukcesu, nawet pozornie prosta, może zaprowadzić w ślepy zaułek. Z kolei siatkarze z Piły dowiedli, że w siatkówce nie ma takich okoliczności, które określić można beznadziejnymi. Wygrywając trzecią i czwartą partię (tę aż do 9), doprowadzili do tie-breaka, którego wygrali po grze na przewagi 16:14. Takie rozstrzygnięcie sprawia, że rywalizacja w tej grupie będzie bardzo interesująca.Siatkarze AZS-u PWSZ Stali Nysa przystąpili do meczu z AKS-em Rzeszów tak mocno zdeterminowani, że kompletnie się usztywnili. Marzeniem miejscowych zawodników był awans do półfinału. Nie zawsze jednak własny obiekt i pokaźne grono kibiców są sprzymierzeńcami zespołu, szczególnie w kategoriach młodzieżowych. Rywale wykorzystali to dodatkowe obciążenie gospodarzy, kontrolowali przebieg rywalizacji i mieli też więcej siatkarskich atutów. Wygrali spotkanie 3:0, pewnie triumfując w poszczególnych partiach (do 15, 15 i 18).

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. A turnieju finałowego MP kadetów

Starcie UMKS-u MOS Wola Warszawa z Jastrzębskim Węglem sportowo było meczem godnym co najmniej fazy półfinałowej. Zarówno zespół ze stolicy, jak i z Górnego Śląska zaprezentowały wszystko, co w siatkówce podoba się kibicom: ambicję, wolę walki, dramatyczne zwroty akcji i w wielu fragmentach dobry poziom siatkarskich umiejętności. W kluczowych momentach zwycięskich setów Jastrzębski Węgiel wykazał się jednak większą dojrzałością i to on, wygrywając 3:1, pozostaje w walce o fazę pucharową. UMKS MOS Wola Warszawa także ma jeszcze szanse na awans.

Ekipa ze Świnoujścia spotkanie z Treflem Gdańsk rozpoczęła z dużą determinacją i wolą pokonania rywali. W wielu fragmentach to zadanie wydawało się wykonalnym. Jednak na finiszu pierwszej partii siatkarze Trefla okazali się skuteczniejsi, wygrywając ją 27:25. Potwierdzili to w secie drugim, w którym triumfowali 25:17. Trzecia partia odbudowała MMKS Maraton-Espadon i sprawiła, że w czwartej odsłonie kibice oglądali bardzo zacięty pojedynek, do kluczowego momentu, kiedy to drużyna z Gdańska wykazała się większą dojrzałością i wygrywając 25:20, zapewniła sobie zwycięstwo 3:1.

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. B  turnieju finałowego MP kadetów

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved