Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP Kadetek: Znamy wszystkie półfinalistki

MP Kadetek: Znamy wszystkie półfinalistki

fot. Gwardia Wrocław

Piątek był trzecim dniem mistrzostw Polski kadetek, które od środy rozgrywane są w Olecku. W tym dniu drużyny zakończyły zmagania w fazie grupowej. W grupie A awans do półfinału wywalczyła drużyna Elite Volley Kraków i UKS Atena Warszawa. W grupie B natomiast awans do czwórki uzyskał KS Pałac Bydgoszcz oraz LTS Legionovia Legionowo.

Trzeci dzień mistrzostw Polski kadetek w Olecku rozpoczął się od spotkania warszawskiej i krakowskiej drużyny. Pierwsza partia była dość wyrównana, ale w końcówce dużo skuteczniejsze okazały się podopieczne Dariusza Pomykalskiego 25:19. Druga partia meczu do połowy toczyła się pod dyktando zawodniczek Elite Volley Kraków.  KS Metro zniwelowało stratę do dwóch oczek 18:20. Jednak końcówka to gra pod pełną kontrolą zespołu z Małopolski 25:19. Trzecia partia to bardzo dobra gra Elite Volley Kraków w każdym elemencie. Pewnie wygrała 25:15 i zapewniła sobie awans do półfinału mistrzostw Polski kadetek.MVP Martyna Czyrniańska

Grupa A: KS Metro Warszawa – Elite Volley Kraków 0:3
(19:25, 19:25, 15:25)

Pierwsza partia meczu była dość wyrównana, ale w końcówce zawodniczki KS Atena Warszawa zachowały więcej zimnej krwi i zwyciężyły 25:22. Drugi set od początku do końca rozgrywany był pod kontrolą podopiecznych Artura Wójcika. Bez większych problemów wygrały 25:16. W trzeciej odsłonie spotkania obie drużyny stoczyły zacięty pojedynek. Należało pochwalić oba zespoły za walkę, ale ostatnie słowo należało do siatkarek ze stolicy, które zwyciężyły 25:22 i awansowały z pierwszego miejsca w grupie do półfinału. Nagrodę MVP z rąk Jacka Kasprzyka, prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej na koniec meczu odebrała Wiktoria Kowalczyk, rozgrywająca warszawskiej drużyny.

MVP: Wiktoria Kowalczyk

Grupa A: UKS Atena Warszawa – MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 3:0
(25:22, 25:16, 25:22)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy A turnieju finałowego MP kadetek


Sesję popołudniową turnieju w Olecku otworzyło spotkanie MKS Dąbrowa Górnicza-Enea Energetyk Poznań. Dwa pierwsze sety rozgrywane były pod pełną kontrolą zawodniczek z Poznania. Dobra skuteczność w ataku oraz odrzucająca zagrywka pozwoliła im wygrać partie odpowiednio 25:20 i 25:18. Trzecia odsłona spotkania to koncertowa gra podopiecznych Marcina Orlika w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i pewna wygrana 25:13.

MVP: Martyna Borowczak

Grupa B: MKS Dąbrowa Górnicza – Enea Energetyk Poznań 0:3 (20:25, 18:25, 13:25)

Ostatnie piątkowe spotkanie miało ogromne znaczenia dla układu grupy B. Tak naprawdę LTS Legionovia już w czwartek zapewniła sobie awans do półfinału. Pozostawała kwestia, czy przystąpi do półfinału z pierwszego, czy drugiego miejsca. Pałac Bydgoszcz natomiast jeśli chciał znaleźć się w czwórce musiał pokonać dzisiaj legionowianki. Ponadto Enea Energetyk Poznań też miała szanse na awans do półfinału. Warunek był jeden – LTS Leginovia musiała wygrać. Pierwszy set był bardzo zacięty, ale ostatecznie w końcówce więcej spokoju zachowały podopieczne Rafała Gąsiora, które wygrały 25:22. Bydgoszczanki w kolejnym secie poszły za ciosem i bardzo szybko narzuciły rywalkom swój rytm gry. Pewnie zwyciężyły 25:17 i tylko set dzielił ich od awansu do półfinału mistrzostw Polski. Jeśli ktoś sądził, że podopieczne Wojciecha Lalka złożą broń, ten był w błędzie. Trzeci set rozgrywany był pod ich pełną kontrolą, dzięki czemu małym nakładem sił wygrały 25:14. Krótka przerwa pozwoliła uspokoić grę zawodniczek z Bydgoszczy. Czwartą odsłonę meczu rozpoczęły z wysokiego „c” 11:1. LTS Legionovia walczyła do końca. W końcówce zniwelowała starty do jednego oczka 20:21. Jednak ostatnie nerwowe akcje należały do Pałacu, który wygrał 25:22. Obie drużyny awansowały do półfinału.

MVP: Zuzanna Kuligowska

Grupa B: KS Pałac Bydgoszcz – LTS Legionovia Legionowo 3:1 (25:22, 25:17, 14:25, 25:22)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy B turnieju finałowego MP kadetek

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved