Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetek: Zespoły z Legionowa, Krakowa, Bydgoszczy i Tomaszowa Mazowieckiego zagrają o medale

MP kadetek: Zespoły z Legionowa, Krakowa, Bydgoszczy i Tomaszowa Mazowieckiego zagrają o medale

fot. vispolska.pl

W środę rozpoczął się turniej finałowy mistrzostw Polski kadetek, a już w piątek, po zakończeniu fazy grupowej poznaliśmy pary półfinałowe. W grupie A rywalizację wygrał Pałac Bydgoszcz, drugie były siatkarki MUKS-u Dargfilu Tomaszów Mazowiecki, natomiast w grupie B LTS Legionovia Legionowo wyprzedził Muszynę Proximę Kraków. Wszystkie cztery zespoły zagrają o medale.

W ostatnim dniu fazy grupowej siatkarki z Tomaszowa Mazowieckiego pewnie rozprawiły się z zespołem UMKS-u MOS Woli Warszawa w trzech setach, a mecz miał jednostronny przebieg. W zwycięskim zespole cztery zawodniczki zdobyły dziesięć i więcej punktów: Wiktoria Nowak (17), Berenika Bieniek (15 – MVP meczu), Martyna Łazowska (13) i Paulina Krześlak (10). Tomaszowianki z dorobkiem pięciu punktów i stosunkiem setów 7-3 zapewniły sobie awans do półfinałów.W drugim spotkaniu tej grupy KS Energetyk Poznań zagrał z KS-em Pałacem Bydgoszcz. Poznanianki musiały wygrać 3:0, żeby wyprzedzić swoje dzisiejsze rywalki i awansować do półfinału. Już po pierwszym secie podopieczne trenerki Agaty Kopczyk rozwiały wszelkie wątpliwości. Całe spotkanie wygrały 3:1, zapewniając sobie zasłużenie pierwsze miejsce w tabeli i kwalifikację do czołowej czwórki drużyn. Najwięcej punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyły Klaudia Laskowska – 13, Zuzanna Kuligowska – 12 (MVP) oraz Monika Jagła – 11. W drużynie poznańskiej liderką była Aga Sklepik, która zakończyła mecz z dorobkiem 20 punktów.

Zobacz również:
Wyniki i tabela  grupy A mistrzostw Polski kadetek


Drużyna Muszyny Proximy Kraków rozpoczęła udział w turnieju finałowym od porażki z LTS-em Legionovią Legionowo. Jednak w dwóch następnych spotkaniach zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, odnosząc dwa zwycięstwa. Na zakończenie fazy grupowej podopieczne trenera Dariusz Pomykalskiego pewnie pokonały MKS San-Pajda Jarosław. Kolejny dobry mecz rozegrała Weronika Krysztofiak, zdobywając 20 punktów. Krakowianki powoli wchodziły w każdy z trzech setów. Na początku drugiego i trzeciego przegrywały 5:8, ale z czasem się rozkręciły, odnosząc zasłużone zwycięstwo.

W spotkaniu LTS-u Legionovii z APS-em emocje skończyły się po pierwszym secie. Legionowianki wygrały wyrównaną partię 25:23, a w kolejnych już zdecydowanie zdominowały swoje rywalki, nie pozwalając im przekroczyć granicy 20 punktów. Tym samym zespół z Legionowa pewnie wygrał zmagania w grupie B.

Zobacz również:
Wyniki i tabela  grupy B mistrzostw Polski kadetek

 

Terminarz mistrzostw Polski kadetek

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved