Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetek: UKS Atena i KS Pałac powalczą o złoto

MP kadetek: UKS Atena i KS Pałac powalczą o złoto

Za nami przedostatni dzień zmagań w turnieju finałowym mistrzostw Polski kadetek. W sobotę rozegrano miejsca w przedziale 7-8, a także wyłoniono finalistki zmagań. W półfinałach mistrzostw zespół UKS Atena Warszawa pokonał LTS Legionovię Legionowo, a następnie KS Pałac Bydgoszcz wygrał z siatkarkami Elite Volley Kraków.

Do południa w sobotę rozegrano spotkanie o 7. miejsce, w którym dąbrowski MKS pokonał 3:1 Metro Warszawa. Kadetki ze stolicy lepiej otworzyły mecz i mimo że nie najlepiej radziły sobie w przyjęciu, ich atak stał na niezłym poziomie. Z tym elementem spore problemy miały rywalki, co zakończyło się wygraną warszawianek. Gdy tylko ekipa z Zagłębia złapała odpowiedni rytm w ataku sytuacja się zmieniła. Partia druga toczyła się przy delikatnym prowadzeniu MKS-u od początku do końca. W kolejnych dwóch odsłonach dąbrowianki budowały znaczne przewagi, ale w decydującą fazę wchodziły już z minimalną nadwyżką, bowiem Metro za każdym razem odrabiało straty. Końcówki należały do MKS-u, który wygrał cały mecz, a do zwycięstwa swoją drużynę poprowadziła Klaudia Szwaja (22 punkty).

mecz o 7. miejsce:
KS Metro Warszawa – MKS S.A. Dąbrowa Górnicza 1:3
(25:21, 20:25, 25:27, 25:27)

Kolejne starcie także zakończyło się w czterech setach, a jego stawką było piąte miejsce w mistrzostwach Polski kadetek. Przypadło ono w udziale siatkarkom z Tomaszowa Mazowieckiego, które pokonały Energetyka Poznań. Pierwszy set układał się jednak po myśli tych drugich, które wyraźnie brylowały w polu zagrywki, zmuszając rywalki do błędów i obejmując prowadzenie w meczu. W kolejnych setach sytuacja się zmieniła. W drugim – MUKS zaczął punktować zagrywką, a w trzecim popełnił mniej błędów od przeciwniczek. Poznanianki nie skończyły także w tej odsłonie ważnych piłek, co podbudowało ekipę z Tomaszowa Maz. i ta od początku brylowała w partii numer cztery, kończąc mecz zwycięstwem. Duża w tym zasługa Julity Piaseckiej (18 punktów) oraz Martyny Łazowskiej (16 punktów), choć cały zespół zagrał tak naprawdę na niezłym poziomie.

mecz o 5. miejsce:
MUKS Dargfil Tomaszów Maz. – ENEA Energetyk Poznań 3:1
(22:25, 25:19, 25:22, 25:18)

Pierwsze spotkanie półfinałowe bardzo dobrze rozpoczęły legionowianki i to one prowadziły przez praktycznie całego seta premierowego. Wszystko zaczęło się komplikować w końcówce, gdy warszawski zespół zaczął coraz lepiej zagrywać. Kadetki LTS-u zaczęły się mylić, nie kończyły też akcji, a partia zamknęła się dopiero po grze na przewagi, w której lepiej spisała się drużyna UKS Ateny. To dodało jej werwy. Legionowianki nadal się też myliły i nie mogły przebić się przez blok rywalek, co zaowocowało dość łatwo przegranym setem. Podopieczne trenera Lalka pokazały jednak, że są w stanie zagrać na bardzo dobrym poziomie i tak spisywały się w trzeciej odsłonie. Dobra zagrywka i gra blokiem pozwoliła im kontrolować sytuację na boisku, jednak w kolejnej partii znowu dały o sobie znać błędy, co skrzętnie wykorzystały kadetki ze stolicy i awansowały do finału.

Zagrają w nim z Pałacem Bydgoszcz, który nie dał żadnych szans kadetkom z Krakowa. Bydgoska ekipa wygrała swój półfinał w trzech szybkich setach, a mecz trwał godzinę. Krakowskiej ekipie to spotkanie zupełnie nie wyszło. W żadnym z setów nie mogła odnaleźć się w ataku, popełniała sporo błędów, słabo spisywała się w przyjęciu. Tak naprawdę nie miała żadnego argumentu, by przeciwstawić się rywalkom. Pałac otworzył mecz konsekwentną grą w polu zagrywki, a zakończył go dobrą postawą w bloku, mimo że w ostatnim secie nie ustrzegł się też kilku błędów w ataku. Ciężar gry w bydgoskim zespole spoczywał na barkach trójki Kuligowska/Reiter/Durka, który zdobył w sumie 44 punkty.