Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetek: Rozpoczął się turniej finałowy

MP kadetek: Rozpoczął się turniej finałowy

W Olecku rozpoczęły się finały mistrzostw Polski kadetek. W hali miejscowego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zameldowało się osiem najlepszych drużyn z kraju. W grupie A udanie rozgrywki zainaugurowały siatkarki Elite Volley Kraków oraz KS-u Atena Warszawa. W grupie B zwycięstwa odniosły LTS Legionovia Legionowo i KS Pałac Bydgoszcz .

Grupa A:

Mistrzostwa Polski kadetek w Olecku otworzyło spotkanie pomiędzy MUKS-em Dargfil Tomaszów Mazowiecki a Elite Volley Kraków. Pierwsza partia meczu rozgrywana była pod pełną kontrolą zawodniczek z Tomaszowa Mazowieckiego. W kolejnym secie było dużo walki po obu stronach siatki, ale w końcówce skuteczniejsze okazały się siatkarki MUKS-u. Trzecia odsłona była wyrównana (10:10). Tym razem w drugiej połowie seta dużo skuteczniejsze okazały się zawodniczki z Krakowa, które przechyliły szalę na swoją stronę (25:21). W dalszej części meczu Elite Volley poszedł za ciosem i bardzo szybko narzucił rywalkom swój rytm gry. Krakowska drużyna nie dała żadnych szans przeciwniczkom i zwyciężyła pewnie 25:17, doprowadzając tym samym do remisu 2:2. Wynik pierwszego meczu rozstrzygnął tie-break, w którym znacznie lepiej na boisku prezentowały się krakowianki (8:2). Kontrolowały grę do końca – wygrały 15:6 i całe spotkanie 3:2.

MVP: Patrycja Nowacka

MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki – Elite Volley Kraków 2:3
(25:16, 25:21, 21:25, 17:25, 6:15)

W drugim meczu grupy A spotkały się dwie warszawskie drużyny. W pierwszych dwóch setach dużo skuteczniejsze na parkiecie były zawodniczki KS-u Atena Warszawa. Dość pewnie zwyciężyły do 16 i 19. Po krótkiej przerwie siatkarki Metra Warszawa wyszły na boisko z nową energią. Bardzo szybko narzuciły rywalkom swój rytm gry i wygrały 25:15. Czwarta odsłona meczu była bardzo wyrównana. Ostatecznie w końcówce więcej zimnej krwi zachował zespół KS-u Atena Warszawa, który ostatnią partię wygrał 25:23 i cały mecz 3:1.

MVP: Aleksandra Jedut

KS Metro Warszawa – KS Atena Warszawa 1:3
(16:25, 19:25, 25:15, 23:25)

Pierwszy set padł łupem poznanianek, do czego przyczyniły się m.in. błędy obrończyń tytułu mistrzowskiego. Podopieczne trenera Wojciecha Lalka zrobiły ich dziesięć, przy trzech rywalek. W miarę upływu czasu uwidaczniała się wyższość zawodniczek z Legionowa. Zarówno w połowie drugiej, jak i trzeciej partii uzyskiwały one prowadzenie 16:14 i utrzymywały przewagę do końca, choć były mocno naciskane przez Eneę Energetyka. W czwartym secie zwycięstwo było już wyraźne, choć jak podkreślał po meczu trener Lalek „trzeba było mocno się napracować.” Liderką LTS Legionovii była Julia Orzoł, którą zasłużenie wybrano MVP spotkania, a statuetkę wręczył prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej, Jerzy Mróz.

MVP: Julia Orzoł.

LTS Legionovia Legionowo – Enea Energetyk Poznań 3:1
(17:25, 25:23, 25:23, 25:16)

Losy pierwszego seta były rozstrzygnięte już praktycznie w jego połowie, kiedy podopieczne trenera Rafała Gąsiora prowadziły 16:9. W drugim było sporo walki. Na początku MKS uzyskał przewagę 8:3 i bydgoszczanki praktycznie cały czas goniły, żeby wyrównać i wyjść na prowadzenie tuż przed samą linią mety. O trzeciej partii najlepiej świadczy suchy wynik. MVP meczu została rozgrywająca KS-u Pałac Karolina Legień, która w bydgoskim klubie gra od roku, a poprzednie trzy lata spędziła w MKS-ie Dąbrowa Górnicza i jak sama przyznała „w trakcie spotkania towarzyszyło jej sporo emocji w walce przeciwko swoim byłym, klubowym koleżankom.” Statuetka którą odebrała z rąk Sylwestra Strzylaka, głównego sędziego mistrzostw świadczy, że znakomicie poradziła ze stresem.

MVP: Karolina Legień

KS Pałac Bydgoszcz – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0
(25:15, 25:23, 25:9)