Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetek: Pałac Bydgoszcz mistrzem, legionowianki z brązem

MP kadetek: Pałac Bydgoszcz mistrzem, legionowianki z brązem

fot. pzps.pl

W Olecku zakończyły się mistrzostwa Polski kadetek. Oba mecze decydujące o medalach zakończyły się w trzech setach. Złoty medal wywalczyły siatkarki Pałacu Bydgoszcz, pokonując w finale UKS Atenę Warszawa, natomiast na ostatnim stopniu podium stanęły siatkarki z Legionowa, które nie dały szans Elite Volley Kraków.

Mecz o brąz:Walka o ostatni stopień podium miała dość jednostronny przebieg. Od początku do końca karty rozdawały siatkarki LTS Legionovii Legionowo, które jedynie w trzeciej odsłonie pozwoliły zawodniczkom Elite Volley Kraków dobrnąć do granicy 15 oczek. Za każdym razem podopieczne Wojciecha Laleka na początku partii wypracowywały sobie wyraźne prowadzenie, którego nie oddawały do końca każdej z odsłon. Zdecydowaną liderką legionowianek była Julia Orzoł, kończąc mecz z dorobkiem 19 punktów i wysoką, 58% skutecznością ataku. Właśnie w ofensywie dominowały zawodniczki Leginovii, notując 54%, przy zaledwie 20% krakowianek.

MVP: Julia Orzoł

LTS Legionovia Legionowo – Elite Volley Kraków 3:0
(25:14, 25:9, 25:15)


Finał:

W walce o mistrzostwo Polski kadetek walczyły UKS Atena Warszawa oraz KS Pałac Bydgoszcz. W mecz lepiej weszły przedstawicieli stołecznego zespołu (8:6), ale szybko inicjatywę zaczęły przejmować pałacanki. To one w połowie seta prowadziły 16:11, a swoje prowadzenie powiększyły pod koniec partii, ostatecznie triumfując 25:15. W drugiej części meczu to znów na początku z przewagi cieszyły się zawodniczki Ateny Warszawa (16:12), ale nie były w stanie utrzymać swojej zaliczki. Zespół prowadzony przez Rafała Gąsiora nie tylko odrobił starty, ale w kluczowym momencie był bardziej skuteczny (25:22). To zdecydowanie dodało bydgoszczankom skrzydeł, bowiem od początku do końca to one dyktowały warunki w trzeciej odsłonie (16:12). W końcówce warszawianki odrobiły część start, ale i ta partia padła ostatecznie łupem Pałacu Bydgoszcz.

Pałac lepiej zaprezentował się w ofensywie, mógł liczyć na swoją kapitan – Zuzannę Kuligowską, która była najlepiej punktującą siatkarką, zdobywając 18 oczek. Paulina Reiter dołożyła kolejne 16, a Oliwia Durka 15. I to właśnie Durka została wybrana MVP pojedynku o złoty medal mistrzostw Polski kadetek.

MVP: Oliwia Durka

UKS Atena Warszawa – KS Pałac Bydgoszcz 0:3
(15:25, 22:25, 21:25)

Zobacz również:
Wyniki fazy finałowej mistrzostw Polski kadetek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved