Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP Kadetek: Za nami drugi dzień zmagań

MP Kadetek: Za nami drugi dzień zmagań

Czwartek był drugim dniem, rozgrywanych w Olecku, mistrzostw Polski kadetek. Zespoły UKS Atena Warszawa i LTS Legionovia Legionowo odniosły po dwa zwycięstwa i prowadzą w tabelach swoich grup. Po dwie najlepsze drużyny z każdej awansują do półfinału.

Grupa A:Stołeczna drużyna pewnie wygrała dwa pierwsze sety, mając olbrzymią przewagę w ataku. W trzeciej partii UKS Atena prowadził 16:15 i następny fragment spotkania przegrała 1 do 10. W czwartym secie krakowianki poszły za ciosem i doprowadziły do tie breaka. Dzień wcześniej ten zespół przegrywał 0:2 z MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki i zwyciężył 3:2. Dzisiaj nie było powtórki. W tie breaku warszawska drużyna cały czas miała inicjatywę, proadziła m.in. 7:4 oraz 12:7 i zasłużenie wygrała 15:10. – W piątej partii wrócił nasz charakter walki – mówił po spotkaniu trener UKS-u Atena Artur Wójcik.

MVP: Sonia Stefanik

 Elite Volley Kraków – UKS Atena Warszawa 2:3
(20:25, 16:25, 25:17, 25:19, 10:15)

Julita Piasecka poprowadziła tomaszowianki do zwycięstwa. Zdobyła 33 punkty z czego osiem z zagrywki. Pierwszego seta MUKS Dargfil przegrał, ale w kolejnych partiach zagrał już na swoim poziomie i był wyraźnie lepszy. Statuetkę MVP Julita Piasecka odebrała z rąk trenera kadry kadetek Wiesława Popika. – Julita była zdecydowanie najlepsza, zarówno w ataku jak i przyjęciu. Po nerwowej pierwszej partii w kolejnych faworyt już dominował – powiedział szkoleniowiec.

MVP: Julita Piasecka

MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki – KS Metro Warszawa 3:1
(22:25, 25:15, 25:16, 25:20)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy A turnieju finałowego MP kadetek

Grupa B:

Poza pierwszym i piątym setem w trzech pozostałych było dużo walki i emocji. Zawodniczki obu drużyn zostawiły ogrom serca na boisku. Nie było straconych piłek. Poznanianki zdawały sobie sprawę, że porażka eliminuje je z gry o półfinał. Nie załamały się, gdy przegrywały 1:2. W czwartym secie bydgoszczanki popełniły dziesięć błędów. Liderką ich zespołu była Paulina Reiter, która zdobyła 38 punktów, ale sama nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Tie break był już widowiskiem jednostronnym, a podopieczne trenera Marcina Orlika prowadziły m.in. 5:2, 10:7 i 12:8.

MVP: Julia Bińczycka

Enea Energetyk Poznań – KS Pałac Bydgoszcz 3:2
(12:25, 25:23, 21:25, 25:22, 15:8)

Faworyt nie zawiódł i odniósł pewne zwycięstwo. Dąbrowianki tylko do pewnego momentu dotrzymywały kroku obrończyniom tytułu mistrzowskiego. W trzecim secie np. był to wynik po 12. Następnie Julia Orzoł rozpoczęła ostrzał z rywalek zagrywką i MKS wpadł w duże tarapaty. Po chwili na tablicy widzieliśmy wynik 18:12. Przewaga LTS Legionovii była tak wyraźna, że zawodniczki mogły sobie pozwolić na luksus popełnienia błędów, a trener Wojciech Lalek na wprowadzenie na boisko zawodniczek rezerwowych.

MVP: Izabela Dąbrowska

LTS Legionovia Legionowo – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0
(25:17, 25:15, 25:19)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy B turnieju finałowgo MP kadetek

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved