Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetek: KS Pałac Bydgoszcz i Legionovia Legionowo w finale

MP kadetek: KS Pałac Bydgoszcz i Legionovia Legionowo w finale

W Słupsku powoli dobiega  końca turniej finałowy mistrzostw Polski kadetek. W sobotę poznaliśmy finalistki, a zostały nimi ekipy z Bydgoszczy i Legionowa, o medal brązowy zagrają Muszyna Proxima Kraków i Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Piąte miejsce zajęły młode siatkarki Energetyka Poznań, natomiast siódme San-Pajda Jarosław. W niedzielę mecze o medale.

Mecz o miejsce siódme, w którym zagrał San-Pajda Jarosław z MOS-em Wola Warszawa, był dość zaciętym spotkaniem. Ekipa San-Pajdy po walce wygrała pierwszego seta, a w drugim prowadziła już 16:11, ale w jej grze wszystko się w tym momencie posypało, rywalki ruszyły do odrabiania strat i to MOS Wola doprowadził do remisu w meczu. W trzecim secie wyraźnie rozdrażnione takim obrotem sprawy podopieczne Piotra Pajdy wręcz zmiotły rywalki z boiska, a w czwartej odsłonie prowadziły już 8:2 i 16:10 i potem podobnie jak w drugim secie ich przewaga zaczęła drastycznie topnieć (21:19), ale tym razem pogoń MOS-u Wola Warszawa okazała się już nieskuteczna. Dla MKS-u San-Pajdy najwięcej punktów zdobyły Kinga Magierowska (23), MVP meczu Julia Serowiecka (17) oraz Kinga Michalska (11). Dla MOS-u Wola 12 punktów zdobyła Chadała.

mecz o 7. miejsce:

MOS Wola Warszawa – San-Pajda Jarosław 1:3
(21:25, 25:23, 11:25, 22:25)

Następnie na parkiet wyszły siatkarki KS-u Energetyka Poznań oraz Akademii Piłki Siatkowej Rumia. Był to najbardziej zacięty i dramatyczny mecz w tegorocznych mistrzostwach. Po zaciętej, ponad dwugodzinnej walce wygrały poznanianki. W pierwszym secie ekipa z Rumi prowadziła już 16:12, ale wygrała tę odsłonę dopiero na przewagi. W drugim secie prowadziła ona kilkoma oczkami (16:13), ale pogoń Energetyka Poznań okazała się skuteczna i w meczu było 1:1. W trzecim secie niemalże od początku do końca sytuację na boisku kontrolował APS Rumia, a w czwartym Energetyk. W tie-breaku KS Energetyk objął prowadzenie 5:2 i już do końca miał inicjatywę – 10:7, 12:10. Najwięcej punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyła Agata Sklepik (20), a dla pokonanego Paulina Damaske (22). W poprzednich dniach obie zawodniczki również wyróżniały się w meczach swoich drużyn.

mecz o 5. miejsce:

Energetyk Poznań – APS Rumia 3:2
(26:28, 25:22, 20:25, 25:20, 15:13)

Do Słupska przyjechałyśmy walczyć o złoty medal. Do spotkania półfinałowego byłyśmy dobrze przygotowane. Nasze rywalki zostały dokładnie rozpisane – mówiła po spotkaniu MVP meczu Zuzanna Kuligowska, która dla KS-u Pałacu zdobyła 11 punktów. Monika Jagła dodała 12, a Klaudia Laskowska 11. Było to jednostronne widowisko, bydgoszczanki miały nad ekipą z Krakowa przewagę w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Pierwszego seta bydgoszczanki wygrały, zanim kibice wygodnie usiedli na trybunie. Druga partia rozpoczęła się od dobrej gry krakowianek, które objęły prowadzenie 3:0 i 9:5. Kilka udanych akcji miała leworęczna Anna Nowak. Gdy przewaga Muszyny Proximy wynosiła 15:10, wydawało się, że zapowiada się ciekawe spotkanie i krakowianki pozbierały się po porażce w pierwszym secie. Jednak od tego momentu grał już tylko KS Pałac, zwyciężając w tym fragmencie partii 15:1. Pałacanki pewnie też wygrały następnego seta, prowadząc od początku do końca. W ataku bydgoszczanki miały 55% skuteczności, zaś rywalki zaledwie 30%, w bloku punktowym było 5:0 dla Pałacu, zaś w asach serwisowych 7:2.

W drugim półfinale również oglądaliśmy trzysetowy pojedynek, w meczu ekip z Legionowa i Tomaszowa Mazowieckiego walki było więcej. W pierwszym secie podopieczne trenera Dawida Michora wygrały dopiero po grze na przewagi. W pierwszym secie tomaszowianki nie wystraszyły się swoich rywalek. Walczyły ambitnie i długo utrzymywały na prowadzeniu. W końcówce jednak faworyt wyrównał, a od stanu 24:24 zawodniczki MUKS-u Dargfilu popełniły dwa błędy i LTS Legionovia mógł cieszyć się z prowadzenia w meczu. Na początku drugiej partii MUKS Dargfil prowadził 6:2. Następnie jednak podopieczne trenera Krzysztofa Filipowicza miały okres słabszej gry i obrońca tytułu uzyskał przewagę 10:7. Zespół z Legionowa, w którego składzie są zawodniczki kadr młodzieżowych, nie oddał już w tej partii inicjatywy. Trzeci set rozpoczął od dwóch asów tomaszowianek, które w ten sposób dały rywalkom do zrozumienia, że nie zamierzają się poddawać. I rzeczywiście ambitne tomaszowianki robiły, co mogły, ale drużyna Dawida Michora miała więcej argumentów. Jednym z nich była doskonała dyspozycja Aleksandry Gryki, która otrzymała statuetkę MVP. W trzeciej partii było jeszcze 17:17, ale końcówka już zdecydowanie należała do siatkarek z Legionowa. Legionovia miała przewagę w ataku (46% skuteczności przy 40% rywalek), w blokach punktowych było 9:3, zaś w asach serwisowych 8:8.