Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorów: Poznaliśmy półfinalistów

MP juniorów: Poznaliśmy półfinalistów

fot. Tomasz Tadrała

Znamy już szesnastu półfinalistów mistrzostw Polski juniorów. Turnieje ćwierćfinałowe rozegrano w ośmiu miastach, m.in. w Bełchatowie, Olsztynie i Bydgoszczy.

Aż w pięciu z ośmiu miast awans wywalczyli gospodarze turniejów. Tak stało się m.in. w Jastrzębiu-Zdroju, Bydgoszczy, Krośnie Odrzańskim i Pile, gdzie z awansu cieszyli się odpowiednio Jastrzębski Węgiel, BKS Chemik Bydgoszcz, GKAS Krosno Odrzańskie, UKS SMS Joker Piła. Stawkę półfinalistów uzupełnili także SKPS Dunajec Nowy Sącz, AKS V LO Rzeszów, MMKS Maraton-LNG Świnoujście, KPS Progress Września, Exact Systems Norwid Częstochowa. W Kielcach natomiast w najlepszych nastrojach turniej kończyli siatkarze UMKS-u MOS Wola Warszawa i RCS-u Czarnych Radom, w Międzyrzecu Podlaskim MKS-u MDK Warszawa i AZS-u UWM Olsztyn, a w Olsztynie Trefla Gdańsk i KS Metra Warszawa.

Dobrą passę podtrzymują zawodnicy EKS-u Skry Bełchatów, którzy także znaleźli się w gronie półfinalistów. Po zdobyciu złotego medalu w mistrzostwach województwa łódzkiego tym razem drużyna z Bełchatowa powalczyła z dobrym skutkiem w 1/4 mistrzostw Polski juniorów. Jak podkreśla jednak trener bełchatowskiej ekipy, turniej dla jego podopiecznych zaczął się nerwowo. – Nie najlepiej zaczęliśmy ten turniej. Niepotrzebnie w pierwszym meczu się zdekoncentrowaliśmy i pozwoliliśmy zespołowi z Andrychowa rozwinąć skrzydła. Na szczęście wygraliśmy to spotkanie. Chcieliśmy zrealizować nasz cel i najważniejsze, że to się udało – powiedział Radosław Kolanek. W ostatnim spotkaniu Skra spotkała się z zespołem z Rzeszowa. Pomimo determinacji nie udało się jej zwyciężyć, ale jak stwierdził szkoleniowiec EKS-u, był to dobry mecz w wykonaniu jego ekipy. – Marzyłem o tym, żebyśmy w ostatnim meczu turnieju spotkali się z zespołem z Rzeszowa. A w nim, co ważne, udało się nawiązać walkę. To dobry prognostyk na przyszłość. Finałowy mecz pokazał niuanse, które musimy poprawić, aby zagrać jeszcze lepiej, bo na pewno jest taka możliwość. Ale pokazał też, że jesteśmy silni i będziemy się liczyć w dalszej rywalizacji, która już niebawem – zakończył Kolanek.Zobacz również:
Wyniki 1/4 mistrzostw Polski juniorów

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved