Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorów: Półfinaliści już znani

MP juniorów: Półfinaliści już znani

fot. Gwardia Wrocław

W Dębicy zakończył się trzeci dzień zmagań mistrzostw Polski juniorów, który był zarazem ostatnim dniem rywalizacji grupowej. Pierwsze miejsce w grupie A zajął AZS 2020 Częstochowa, który pokonał Jastrzębski Węgiel. Obie drużyny zagrają w półfinale. W grupie B rywalizację na pozycji lidera zakończył Trefl Gdańsk, a do walki o medale zakwalifikowali się również siatkarze MOS-u Woli Warszawa.

Grupa A:W pierwszym spotkaniu EKS Skra Bełchatów mierzyła się z AZS-em UWM Olsztyn. Pierwsza część pojedynku była dość wyrównana, a o wyniku decydowała gra na przewagi, w której lepsi okazali się siatkarze z Bełchatowa. To oni już na początku drugiej odsłony poszli za ciosem (8:4) i nie zwalniali tempa (16:10). Podopieczni trenera Radosława Kolanka pewnie triumfowali 25:17. W trzecim secie role się odwróciły i po wyrównanym początku do głosu doszli siatkarze z Warmii i Mazur, którzy w kluczowym momencie seta prowadzili 21:14 i całą odsłonę wygrali 25:18. Bełchatowianie od mocnego uderzenia rozpoczęli czwartą partię (8:4), ale nie byli w stanie dowieźć swojej przewagi do końca (20:21). Ponownie końcówka rozstrzygnęła się po grze na przewagi, a w niej znów 26:24 triumfowali gracze z Bełchatowa, którzy zajęli 3. miejsce w grupie A, a zespół prowadzony przez Maciej Dobrowolskiego 4.

Liderem EKS Skry Bełchatów był Hubert Węgrzyn, który zakończył spotkanie z 21 punktami i ratio +16. Po stronie olsztynian tyle samo oczek zapisał na swoim koncie Dawid Sokołowski.

MVP: Hubert Węgrzyn

EKS Skra Bełchatów – AZS UWM Olsztyn 3:1
(26:24, 25:17, 18:25, 26:24)

Premierowa odsłona starcia niepokonanych drużyn była bardzo wyrównana, w jej wynik rozstrzygnął się dopiero w końcówce. W niej lepiej poradzili sobie gracze AZS-u 2020 Częstochowa, triumfując 29:27. Jastrzębski Węgiel w drugiej odsłonie nie znalazł sposobu, aby przeciwstawić się lepiej dysponowanym rywalom spod Jasnej Góry. Ten set należał zdecydowanie do nich, bowiem jastrzębianom udało się zdobyć jedynie 10 punktów. Podopieczni trenera Wojciecha Pudo poszli za ciosem w trzeciej odsłonie (20:13) i tej przewagi już nie wypuścili, wygrywając 25:18. Z kompletem zwycięstwa AZS Częstochowa wygrał grupę A, natomiast jastrzębianie zajęli 2. lokatę.

W szeregach akademików ponownie wyróżniał się Remigiusz Kapica. Leworęczny atakujący zapisał na swoim koncie 18 oczek, do 12 w ofensywie dołożył 4 asy serwisowe i 2 udane bloki.

MVP: Oskar Moroziuk

Jastrzębski Węgiel – AZS 2020 Częstochowa 0:3
(27:29, 10:25, 18:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. A mistrzostw Polski juniorów


Grup B:

Siatkarze Trefla Gdańsk bardzo dobrze rozpoczęli zmagania z Metro Warszawa. Ekipa z Gdańska pewnie triumfowała w premierowej odsłonie (25:19). W drugiej partii walka była o wiele bardziej wyrównana i długo żadna z drużyn nie była w stanie przechylić szali na swoją korzyść. Ostatecznie udało się to graczom Metra (26:24). Podrażnieni gdańszczanie od mocnego uderzenia weszli w trzecią część meczu, dość spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, triumfując 25:20. Trefl poszedł za ciosem również w kolejnej odsłonie i choć stołecznej drużynie nie można było odmówić walki, to ostatecznie 25:22 wygrali siatkarze z Pomorza i z kompletem zwycięstw zajęli 1. miejsce w grupie B.

W szeregach gdańszczan nie zawodził Kacper Wnuk, który podobnie jak Gracjan Bożek zapisał na swoim koncie 14 punktów. Ekipie ze stolicy nie wystarczyła dobra dyspozycja Mateusza Cacowskiego, który mecz skończył z dorobkiem 19 oczek.

MVP: Jakub Kraut

KS Metro Warszawa – Trefl Gdańsk 1:3
(19:25, 26:24, 20:25, 22:25)

Dla losów grupy B bardzo ważny był pojedynek MOS-u Woli Warszawa z AKS-em V LO Rzeszów. Wyrównana była już premierowa odsłona spotkania, w której długo zespoły szły łeb w łeb, ale lepsza skuteczność ataku pozwoliła stołecznym zawodnikom przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W drugiej części meczu to rzeszowianie dyktowali warunki na parkiecie, pewnie wygrywając 25:14. To oni w dużej mierze mieli prowadzenie na początku trzeciej partii, ale nie byli w stanie zapewnić sobie zwycięstwa i po grze na przewagi 26:24 triumfowali podopieczni trenera Konrada Copa. To oni już na początku czwartego seta odskoczyli rywalom i nie oddali już swojego prowadzenie, pewnie kończąc ten mecz (25:16).

Liderem warszawian był Michał Gawrzydek, który mógł pochwalić się 16 oczkami, 14 dołożył Piotr Pawlak. AKS-owi nie wystarczyło 19 punktów wywalczonych przez Mikołaja Olejnika.

MVP: Michał Gawrzydek

AKS V LO Rzeszów – UMKS MOS Wola Warszawa 1:3
(21:25, 25:14, 24:26, 16:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. B mistrzostw Polski juniorów

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved