Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorów: Obrońcy tytułu rozpoczęli od porażki

MP juniorów: Obrońcy tytułu rozpoczęli od porażki

fot. vispolska.pl

W środę w Dębicy rozpoczęły się mistrzostwa Polski juniorów. W grupie A swoje mecze wygrały AZS 2020 Częstochowa i Jastrzębski Węgiel. Od porażki udział w turnieju rozpoczęła EKS Skra Bełchatów, obrońca tytułu. W grupie B natomiast z pierwszego zwycięstwa ciszyły się Trefl Gdańsk i KS Metro Warszawa.

Grupa A:Mistrzostwa Polski juniorów w Dębicy zainaugurował mecz pomiędzy AZS-em 2020 Częstochowa i AZS-em UWM Olsztyn. Do połowy pierwszego seta gra była wyrównana. W dalszej części częstochowianie znacząco wzmocnili swoją zagrywkę, m.in. Remigiusz Kapica oraz Damian Czyżyk. AZS pewnie wygrał premierową część meczu 25:18. Druga odsłona spotkania miała odmienny przebieg. To podopieczni Macieja Dobrowolskiego narzucili przeciwnikom swój rytm gry. W polu serwisowym bardzo dobrze sobie radził Dawid Sokołowski. Co prawda AZS w drugiej połowie seta odrobił kilkupunktową stratę, ale końcówka należała już do zespołu z Olsztyna (25:22). Trzecia partia rozpoczęła się od nieszczęśliwej kontuzji Adriana Łakatyszewskiego z drużyny AZS-u UWM. Ta sytuacja odbiła się na grze olsztynian, którzy przez całą partię gonili wynik. Siatkarze z Częstochowy nie dali sobie wyrwać z rąk wygranej i zwyciężyli 25:17. Czwarty set do połowy rozgrywany był pod kontrolą podopiecznych Wojciecha Pudo. Młodzi siatkarze z Warmii i Mazur się nie poddali. W końcówce odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Należało pochwalić olsztynian za dobrą grę blokiem i zagrywkę, m.in. w wykonaniu Michała Kozłowskiego. Końcówka była bardzo emocjonująca i zacięta. Ostatecznie szalę na swoją stronę przechylili częstochowianie, którzy wygrali na przewagi 29:27 i cały mecz 3:1.

MVP: Remigiusz Kapica

AZS 2020 Częstochowa – AZS UWM Olsztyn 3:1
(25:18, 22:25, 25:17, 29:27),

W drugim meczu dnia EKS Skra Bełchatów, obrońca tytułu, mierzyła się z Jastrzębskim Węglem. Pierwsza partia spotkania początkowo rozgrywana była pod dyktando bełchatowian. Jastrzębianie nie mieli zamiaru łatwo się poddać i doprowadzili do remisu 23:23. Ostatecznie nerwową końcówkę na przewagi wygrali podopieczni Radosława Kolanka (27:25). EKS Skra poszła za ciosem i w drugiej partii szybko narzuciła przeciwnikom swój rytm gry. Serią dobrych zagrywek popisał się Mikołaj Osiński. Zawodnicy z Jastrzębia-Zdroju, którzy w końcówce partii nie wystrzegali się prostych błędów, nie byli w stanie nawiązać równej walki z przeciwnikiem. Przegrali tę część meczu 19:25. Podopieczni Jarosława Kubiaka podrażnieni porażką w dwóch wcześniejszych setach, w kolejnym od początku utrzymywali wysoki poziom skuteczności w ataku oraz polu serwisowym. Dzięki temu wygrali dość pewnie 25:21 i zachowali szanse na wygraną w tym spotkaniu. Jastrzębski Węgiel poszedł za ciosem w kolejnym secie.  Świetnie w polu serwisowym spisywał się Krystian Walczak. Zespół Skry Bełchatów z kolei nie wystrzegał się prostych błędów. Wygraną w tym secie skutecznym atakiem przypieczętował Wojciech Szwed 25:15. Tie-break rozpoczął się od kapitalnej serii zagrywek Artura Błażeja (5:0). Bełchatowianie robili co w ich mocy, aby jeszcze odrobić straty. Po zmianie stron wzięli się mocno do pracy i zniwelowali przewagę rywali do jednego oczka (11:12). Jednak w ostatnich akcjach lepsi okazali się jastrzębianie, którzy wygrali piątą partię 15:11 i cały mecz 3:2.

MVP: Wojciech Szwed

EKS Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 2:3
(27:25, 25:19, 21:25, 15:25, 11:15)

Zobacz również:
Wyniki gr. A turnieju finałowego MP juniorów

Grupa B:

Po uroczystej ceremonii otwarcia Mistrzostw Polski Juniorów w Dębicy rozpoczęła się rywalizacja w grupie B. Jako pierwsze na parkiecie spotkały się drużyny UMKS-u MOS Wola Warszawa i Trefla Gdańsk. Inauguracyjną partię spotkania od dużo lepszej gry zaczęli gdańszczanie. Zawodnicy utrzymywali wysoką skuteczność w ataku i wystrzegali się prostych błędów. Dzięki temu wygrali premierową odsłonę spotkania 25:22. W drugiej partii nie brakowało zaciętej walki, długich wymian i efektywnych bloków. Początkowo lepiej radzili sobie siatkarze z Warszawy. Zespół z Trójmiasta nie miał jednak zamiaru się poddać. Świetny pojedynek rozgrywał Kacper Wnuk. Warszawianie mieli spore problemy, żeby go zatrzymać na skrzydle. Końcówka drugiej partii była emocjonująca. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili zawodnicy Trefla (28:26). Trzeci set do połowy rozgrywany był już pod pełną kontrolą podopiecznych Adama Miotka. W drugiej części drużyna MOS-u Wola zaczęła walczyć i odrabiać straty. Była to zasługa dobrej obrony w polu i skutecznych kontrataków (20:20). Ostatecznie wyrównaną końcówkę na swoją stronę rozstrzygnęła drużyna Trefla Gdańsk 25:22 i zwyciężyła w meczu 3:0.

MVP: Jakub Czerwiński

UMKS MOS Wola Warszawa – Trefl Gdańsk 0:3
(22:25, 26:28, 22:25)

W drugim meczu grupy B zmierzyły się drużyny KS-u Metro Warszawa i AKS-u V LO Rzeszów. Obie ekipy były wspierane w hali MOSiR w Dębicy przez liczną grupę swoich sympatyków. W pierwszym secie nie brakowało wyrównanej walki. W końcówce skuteczniejsi okazali się rzeszowianie, którzy wygrali tę partię 25:20. Drugi set był niezwykle zacięty. Mnóstwo walki po obu stronach siatki. Tym razem w ostatnich akcjach lepsi okazali się siatkarze ze stolicy (25:23). Kolejna partia to kopia wcześniejszej. Zespoły grały bardzo równo. Nikomu nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punktowej. Wyrównaną końcówkę na swoją stronę rozstrzygnęli podopieczni Jacka Jankowskiego 25:21. Czwarta odsłona spotkania praktycznie od początku do końca toczyła się pod dyktando Metra Warszawa. Serią dobrych zagrywek popisał się Aleksander Winiarski. Rzeszowianie nie poddawali się i odpowiedzieli równie dobrą zagrywką m.in. Jakub Krzystanek (22:23). Jednak ostatnie słowo należało do zespoły z Warszawy, który wygrał tę partię 25:22 i cały mecz 3:1.

MVP: Mateusz Cackowski

KS Metro Warszawa – AKS V LO Rzeszów 3:1
(20:25, 25:23, 25:21, 25:22)

Zobacz również:
Wyniki gr. B turnieju finałowego MP juniorów

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved