Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorów: Metro Warszawa z wygraną nad obrońcą tytułu

MP juniorów: Metro Warszawa z wygraną nad obrońcą tytułu

fot. Katarzyna Antczak

Finały mistrzostw Polski juniorów rozpoczęły się w Kętrzynie, który po raz drugi z rzędu pełni funkcję organizatora turnieju. W zmaganiach udział bierze osiem ekip: Trefl Gdańsk, KS Metro Warszawa, KS Jastrzębski Węgiel, AKS V LO Rzeszów (gr. A) oraz AZS 2020 Częstochowa, Dafi Społem Kielce, KS Gwardia Wrocław, EKS SKRA Bełchatów (gr. B). Złotego medalu bronić będzie Jastrzębski Węgiel.

Pierwszy dzień zmagań turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów w gr. A rozpoczęły drużyny KS-u Metra Warszawa i KS-u Jastrzębskiego Węgla. Mecz lepiej zaczęli obrońcy tytułu sprzed roku, którzy wygrali seta 25:20. Kolejne partie były bardzo wyrównane. Zespoły cały czas walczyły punkt za punkt. Jednak w końcówkach wszystkich trzech setów skuteczniejsi okazali się warszawianie. Nagroda dla najlepszego zawodnika trafiła do rąk Bartosza Firszta, który zdobył dla swojego zespołu 18 punktów, atakując z 57-procentową skutecznością.MVP: Bartosz Firszt

KS Metro Warszawa – KS Jastrzębski Węgiel 3:1
(20:25, 25:22, 25:23, 25:22)

Dwie pierwsze partie drugiego spotkania w gr. A było bardzo wyrównane. Zespoły przez cały czas grały praktycznie punkt za punkt. W końcówce premierowej odsłony meczu szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili gdańszczanie. W kolejnej partii w najważniejszych momentach więcej zimnej krwi zachowali rzeszowianie, którzy przed rokiem zajęli w Kętrzynie trzecie miejsce. W trzeciej odsłonie spotkania gra toczyła się pod pełną kontrolą siatkarzy AKS-u V LO Rzeszów, którzy pewnie wygrali do 14. Po zmianie stron gra ponownie była wyrównana, ale ostatnie słowo należało do podopiecznych Jacka Podpory, który wygrali 25:22.

MVP: Damian Baran

Trefl Gdańsk – AKS V LO Rzeszów 1:3
(25:20, 26:28, 14:25, 22:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela mistrzostw Polski juniorów gr. A

***

Pierwsze dwie partie spotkania w gr. B toczyły się pod dyktando zawodników EKS-u Skry Bełchatów. Utrzymywali oni wysoką skuteczność w ataku i mocno zagrywali. Częstochowianie natomiast nie wystrzegali się prostych błędów. Dopiero w trzecim secie podopieczni Wojciecha Pudo nawiązali równorzędną walkę. Równego poziomu nie zdołali jednak utrzymać. Czwarta partia początkowo toczyła się według rytmu narzuconego przez bełchatowian, którzy prowadzili 8:2. Akademicy nie złożyli broni i zniwelowali stratę do jednego oczka (12:13). Jednak po krótkiej przerwie na żądanie trenera Radosława Kolanka Skra Bełchatów ponownie wypracowała kilkupunktową przewagę (17:12) i utrzymała ją do końca, wygrywając pewnie 25:18.

MVP: Sebastian Adamczyk

AZS 2020 Częstochowa – EKS Skra Bełchatów 1:3
(22:25, 15:25, 25:18, 18:25)

W drugim starciu w gr. B pierwszy set do połowy był wyrównany. Z czasem wrocławianie zaczęli być coraz skuteczniejsi na skrzydłach i wygrali do 20. Druga partia miała podobny przebieg – zawodnicy Gwardii Wrocław już na początku wypracowali sobie kilka punktów przewagi, które utrzymali do końca, zwyciężając do 19. Podopieczni Bartosza Pyda poszli za ciosem i w trzeciej partii nie pozostawili żadnych złudzeń rywalom, oddając im tylko 16 oczek.

MVP: Jędrzej Kaźmierczak

Dafi Społem Kielce – KS Gwardia Wrocław 0:3
(20:25, 19:25, 16:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela mistrzostw Polski juniorów gr. B

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved