Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorek: Początek szczęśliwy m.in. dla MKS-u i Legionovii

MP juniorek: Początek szczęśliwy m.in. dla MKS-u i Legionovii

fot. CEV

W Kętrzynie rozpoczęły się finały mistrzostw Polski juniorek. Na Warmii i Mazurach zameldowało się osiem najlepszych drużyn z kraju. W grupie A zwycięstwa odniosły MKS Dąbrowa Górnicza i MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki, zaś  grupie B z wygranych cieszyły się SPS Volley Piła oraz LTS Legionovia Legionowo.

Grupa A:W pierwszej partii zawodniczki Pałacu Bydgoszcz musiały gonić wynik w czym pomogły bardzo dobre serwisy Zuzanny Kuligowskiej. Ostatecznie bydgoszczanki wygrały na przewagi. Drugi set należał jednak do klubu z Dąbrowy Górniczej. W trzecim, znów po sporych emocjach, lepsze okazały się zawodniczki Pałacu, które ewidentnie lepiej radziły sobie w nerwowych końcówkach. Podobnie było w czwartej odsłonie, gdzie po zaciętej walce doprowadziły do remisu i napsuły sporo krwi swoim rywalkom. W tie-breaku dąbrowianki kontrolowały grę i ostatecznie to one zapisały mecz na swoim koncie.

MVP: Matylda Grabowska.

KS Pałac Bydgoszcz – MKS Dąbrowa Górnicza 2:3
(26:24, 20:25, 28:26, 23:25, 9:15)

Pierwszy set miał wyrównany przebieg, a jeśli tylko między obiema drużynami pojawiała się wyraźna dysproporcja, to strata szybko była odrabiana. Ostatecznie na przewagi wygrała ekipa z Tomaszowa Mazowieckiego. Rozpędzone zawodniczki MUKS-u zaprezentowały dobry poziom w kolejnej odsłonie, a własne błędy łodzianek tylko dodawały im animuszu. W trzecim secie zawodniczki Budowlanych wykazały się ogromną determinacją, która pozwoliła im przedłużyć ich szanse w tym spotkaniu. Czwarta odsłona po raz kolejny padła jednak łupem tomaszowianek, które zanotowały pierwszą wygraną w turnieju.

MVP: Oliwia Kubryn

MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki – Budowlani Łódź 3:1
(26:24, 25:19, 24:26, 25:19)

Zobacz również:
Wyniki gr. A turnieju finałowego MP juniorek

Grupa B: 

Pierwsza partia spotkania SPS-u Volley Piła z MKS-em SAN-Pajda Jarosław idealnie wpisała się w poziom gry inauguracyjnego dnia finałów mistrzostw Polski i obfitowała w wiele emocji. Ostatecznie po zaciętej końcówce, o dwa punkty lepsze okazały się pilanki. W drugiej odsłonie wyraźnie zarysowała się dysproporcja między obiema drużynami, a SPS Volley bez żadnych problemów pokonał MKS SAN-Pajdę. W trzecim secie zawodniczki z Jarosława nie zanotowały przełamania w grze, a w konsekwencji musiały uznać przegraną w trzech setach na otwarcie turnieju.

MVP: Zuzanna Szperlak

SPS Volley Piła – MKS SAN-Pajda Jarosław 3:0
(25:23, 25:13, 25:16)

Pierwszy set starcia pomiędzy Legionovią a Energetykiem do 15 punktu miał wyrównany przebieg i ciężko było wskazać jego ostatecznego zwycięzcę. W końcówce jednak poznanianki zachowały więcej chłodnej głowy i potrafiły obrócić wynik na swoją korzyść, dzięki czemu objęły prowadzenie w meczu. Kolejne odsłony należały jednak do mistrzyń Polski, które „wskoczyły” na swój właściwy poziom gry i pewnie kroczyły po zwycięstwo w spotkaniu. Ostateczny nokaut poznaniankom zadał… sufit, od którego po spektakularnej obronie odbiła się piłka.

MVP: Agata Plaga

TS Legionovia Legionowo – Enea Energetyk Poznań 3:1
(18:25, 25:13, 25:19, 25:17)

Zobacz również:
Wyniki gr. B turnieju finałowego MP juniorek

 

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved