Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorek: W Kętrzynie zakończyła się faza grupowa

MP juniorek: W Kętrzynie zakończyła się faza grupowa

fot. Łukasz Krzywański

Trzeci dzień przyniósł końcowe rozstrzygnięcia w fazie grupowej mistrzostw Polski juniorek. W grupie A DARGFIL Tomaszów Mazowiecki wygrał z MKS-em Dąbrową Górniczą, ale to dąbrowianki, a także KS Pałac Bydgoszcz awansowały do półfinałów. W grupie LTS Legionovia Legionowo odprawiło z kwitkiem ekipę z Jarosławia, a pierwsze miejsce zajęła drużyna z Piły.

Grupa A:Spotkanie lepiej rozpoczęły dąbrowianki, które mając dwa zwycięstwa na koncie, były w najlepszej sytuacji w grupie A. Siatkarki z Tomaszowa wiedziały, że aby myśleć o grze w półfinałach, muszą wygrać i czekać na wynik meczu bydgoszczanek. Determinacja MUKSa przyniosła wymierne efekty w drugiej i trzeciej partii, które padły łupem Dargfilu. W czwartym, do gry włączyły się dąbrowianki, które ostatecznie doprowadziły do tie-breaka. W dodatkowej części nie brakowało emocji i aż do samego końca trwała zacięta walka. Końcowe akcje padły łupem zawodniczek z Tomaszowa, które przedłużyły swoje szanse na awans, ale wynik drugiego spotkania sprawił, że zajęły 3. miejsce w grupie A.

Liderką ekipy z Tomaszowa Mazowieckiego bez wątpienia była Julita Piasecka, która atakowała 57 razy, punktem kończąc 27 akcji. Do tego dołożyła 3 bloki i asa serwisowego.

MVP: Julita Piasecka

MUKS DARGIL Tomaszów Mazowiecki – MKS Dąbrowa Górnicza 3:2
(18:25, 25:22, 27:25, 21:25, 15:12)

W drugim meczu trzeciego dnia ogromną determinacją wykazały się łodzianki, które nie miały już szans na wyjście z grupy. Siatkarki Budowlanych mimo to postawiły naprawdę trudne warunki bydgoszczankom, zmuszając je do nie lada wysiłku. Zawodniczki Pałacu cały czas musiały gonić wynik, a w końcówkach setów wystrzegać się własnych błędów. Perspektywa awansu do półfinału napędzała jednak bydgoszczanki do tego stopnia, że nie pozwalały sobie na potknięcia i w emocjonujących setach na przewagę dwukrotnie triumfowały. Trzecia partia od początku do końca przebiegała pod dyktando pałacanek, które zapewniły sobie prawo gry o medale.

Pałac lepiej spisał się w ofensywie, a także w bloku oraz polu zagrywki. Ekipa znad Brdy posłała na stronę rywalek 7 asów serwisowych i 10 razy powstrzymywała łodzianki blokiem. Najwięcej, bo 14 punktów zapisała na swoim koncie Weronika Szlagowska.

MVP: Natalia Ciesielska

Budowlani Łódź – KS Pałac Bydgoszcz 0:3
(25:27, 25:27, 18:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. A mistrzostw Polski juniorek


Grupa B:

Spotkanie od początku do końca przebiegało po myśli legionowianek, które były wyraźnie lepsze od swoich rywalek. Pomyślny obraz meczu pozwolił trenerowi LTS-u wprowadzić na boisko zawodniczki rezerwowe, które utrzymały poziom zaproponowany przez koleżanki z wyjściowej szóstki. Mistrzynie Polski grały bardzo dobrą i składną siatkówkę, co wystarczyło im do wysokiego i szybkiego zwycięstwa w tym starciu, w żadnym z setów nie pozwalając zespołowi San-Pajdy Jarosław na dobrnięcie do granicy 20 oczek.

Wyraźnie lepsza skuteczność ataku, a także dobra dyspozycja w polu zagrywki sprawiła, że mecz przebiegał pod wyraźne dyktando legionowianek, które posłały na stronę ekipy z Jarosławia 10 asów serwisowych, psując przy tym zaledwie 9 zagrywek.

MVP: Paulina Zaborowska

LTS Legionovia Legionowo – MKS San-Pajda Jarosław 3:0
(25:13, 2514, 25:18)

Chociaż w pierwszym secie meczu ENEI Energetyka Poznań z SPS Volley Piła lepiej poradziły sobie zawodniczki z Poznania, to w kolejnych inicjatywa wyraźnie leżała już po stronie pilanek, to one nie oddawały pola przeciwniczkom, pewnie wygrywając trzy kolejne odsłony i zajmując pierwsze miejsce w grupie B.

Paulina Damaske była siatkarką, która poprowadziła swój zespół do zwycięstwa. Przyjmująca zanotowała 28 punktów i imponujące ratio +24. Do tego cały zespół z Piły dominował na siatce i 14 razy zatrzymywał ataki rywalek.

MVP: Paulina Damaske

ENEA Energetyk Poznań – SPS Volley Piła 1:3
(25:23, 14:25, 21:25, 16:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. B mistrzostw Polski juniorek

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved