Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorek: Drugie zwycięstwa zespołów z Dąbrowy Górniczej i Piły

MP juniorek: Drugie zwycięstwa zespołów z Dąbrowy Górniczej i Piły

Za nami drugi dzień zmagań w  turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorek w Kętrzynie. Swoje drugie zwycięstwa odniosły ekipy z Dąbrowy Górniczej i Piły i są już niemal pewne awansu. Drugą porażkę z kolei zanotowały ekipy Budowlanych Łódź i San Pajdy Jarosław. W piątek ostatni dzień zmagań grupowych.

Grupa A:

Swoje drugie zwycięstwo w grupie A odniosły juniorki MKS-u Dąbrowa Górnicza po blisko dwugodzinnym horrorze pokonując Budowlanych Łódź. Dla łodzianek z  kolei była to druga porażka w turnieju i nie mają one już szans na awans do czwórki. W mecz lepiej weszły Budowlane, ale dąbrowianki najpierw po walce, a potem łatwo wygrały dwa kolejne sety. Łodzianki zdołały się zebrać i wyrwać rywalkom zwycięstwo w czwartej partii. Przyczyniła się do tego dobra postawa na zagrywce Amelii Bogdanowicz. W tie-breaku dąbrowianki prowadziły już 10:7, ale rywalki odrobiły straty i znów doszło do gry na przewagi. 21:19 wygrały ją dąbrowianki. Dla MKS-u 18 punktów zdobyła Emilia Motłoch a dla Budowlanych 24 Justyna Kędziora.

MKS Dąbrowa Górnicza – Budowlani Łódź 3:2
(21:25, 25:23, 25:16, 24:26, 21:19)
MVP: Wiktoria Tyda

W drugim meczu Pałac Bydgoszcz w dwóch pierwszych setach wręcz zmiótł z boiska MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki. W trzecim secie walki było już nieco więcej. Bydgoszczanki dominowały w tym meczu w ataku (50% skuteczności przy 32% rywalek),  w bloku było 10:3, a asach serwisowych 9:2 dla zwyciężczyń. Dla Pałacu 12 razy zapunktowała wybrana później MVP Zuzanna Kuligowska, a 14 razy Paulina Reiter.

KS Pałac Bydgoszcz – MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 3:0
(25:14, 25:16, 25:21),
MVP: Zuzanna Kuligowska

W grupie B szybko o środowej porażce zapomniały siatkarki Energetyka Poznań i pokonały San Pajdę Jarosław. Ekipa z Jarosławia także przegrała pierwszy mecz i przed tym spotkaniem było jasne, że porażka przekreśli szansę jednej, lub drugiej ekipy. Jak się okazało podopieczne Piotra Pajdy tylko w pierwszym secie były w stanie pokonać rywalki. Odstawały jeżeli chodzi o skuteczność ataku (36% przy 46 % rywalek). Siatkarki z Poznania także imponowały zagrywką notując aż … 17 asów przy 5 asach przeciwniczek. Ekipie z Jarosławia nie pomogło 19 oczek Kingi Michalskiej. Dla zwyciężczyń 32 razy punktowała Katarzyna Bagrowska a 23 Martyna Borowczak.

MKS SAN-Pajda Jarosław – ENEA Energetyk Poznań 1:3
(25:23, 22:25, 11:25, 20:25),
MVP: Martyna Borowczak

W hitowym spotkaniu pomiędzy ekipami z Piły i Legionowa o zwycięstwie zadecydował tie-break. LEgionovia wygrała po walce pierwszego seta, ale w drugim boiskowe wydarzenia zdominowały pilanki. W trzecim i czwartym secie siatkarska wojna trwała w najlepsze i ostatecznie doszło do tie-breaka, w którym więcej zimnej krwi zachowały pilanki odnosząc drugie zwycięstwo w turnieju. 20 punktów dla Volley Piła zdobyła Zuzanna Szperlak, a dla pokonanych 19 razy punktowała Zuzanna Górecka, znana z występów w pierwszym zespole Legionovii.

SPS Volley Piła  – LTS Legionovia Legionowo 3:2
(24:26, 25:16, 23:25, 25:22, 15:10)