Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Moustapha M’Baye: Staramy się dążyć do celu małymi krokami

Moustapha M’Baye: Staramy się dążyć do celu małymi krokami

fot. krispolwrzesnia.pl

– Staramy się dążyć do celu małymi krokami. Dziś jest trening, trzeba na niego iść i dać z siebie wszystko. Z dnia na dzień budować formę. Myśleć o tym, że w weekend mamy kolejny mecz, który powinniśmy wygrać. Nie wybiegamy do play-off, nie koncentrujemy się na tym, na kogo w nich trafimy. Jeśli będziemy sumiennie pracować, to rezultaty będą jeszcze lepsze – mówi Moustapha M’Baye, środkowy APP Krispolu Września, który ma apetyt na namieszanie w play-off I ligi mężczyzn.

Im bliżej końca rundy zasadniczej, tym siatkarze APP Krispolu Września spisują się coraz lepiej. W ostatnich tygodniach kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, a w poprzedniej kolejce w pokonanym polu pozostawili KPS Siedlce. Moment słabszej gry przytrafił im się tylko w trzecim secie, którego przegrali po walce na przewagi. W pozostałych trzech okazali się wyraźnie lepsi od podopiecznych Witolda Chwastyniaka. Wydaje mi się, że mieliśmy ten mecz pod kontrolą. Mieliśmy rozrysowany plan, jak zagrać z siedlczanami. Byliśmy na nich dobrze przygotowani. Wystarczyło tylko wcielić założenia w życie. Przegraliśmy końcówkę trzeciego seta, ale generalnie kontrolowaliśmy ten pojedynek – powiedział Moustapha M’Baye.W trzecim secie zabrakło nam koncentracji. Podaliśmy rękę siedlczanom. Zabrakło kropki nad i, którą postawiliśmy w czwartej partii. Przegraliśmy seta, ale najważniejsze, że zdobyliśmy trzy punkty. Fajnie, że w jednej odsłonie była taka zacięta końcówka, bo jest to dobre z punktu szkoleniowego – dodał środkowy wielkopolskiego zespołu.Końcówka rundy zasadniczej jest bardzo udana w wykonaniu podopiecznych trenera Gerymskiego. Nie dość, że nie gubili punktów z niżej notowanymi przeciwnikami, to jeszcze ogrywali tych z czołówki, jak SMS czy Espadon. W efekcie znaleźli się tuż poza czołową czwórką, a mają jeszcze możliwość, aby rzutem na taśmę do niej wskoczyć. – W ostatnim czasie gramy bardzo fajną siatkówkę, zdobywamy punkty i wygrywamy mecze. Nie patrzymy w tabelę i nie skupiamy się na tym, z kim zagramy w play-off. Każdy mecz chcemy wygrać. Każda drużyna, która na nas trafi, już teraz powinna się zacząć nas bać – podkreślił młody zawodnik Krispolu, którego działacze zgłosili akces do gry w PlusLidze. Taka decyzja zbiegła się w czasie z dobrymi wynikami osiąganymi przez podopiecznych Sławomira Gerymskiego.Nie trzeba było nas dodatkowo motywować do walki. Jesteśmy na tyle ambitnymi zawodnikami, że chcemy grać jak najlepiej i wygrywać – dodał M’Baye.

Na zakończenie fazy zasadniczej drużyna z Wielkopolski zagra w Zawierciu z miejscowym Aluronem Virtu Wartą. Wynik tego meczu może mieć dla niej niebagatelne znaczenie, bowiem przy podziale punktów w Spale i pewnej wygranej wrześnian mogą oni zakończyć tę część sezonu nawet na trzeciej pozycji i w play-off zagrać z… Wartą. Jednak zapewniają oni, że nie będą bawili się w żadne kalkulacje. – Jedziemy do Zawiercia, gdzie będziemy chcieli dać z siebie wszystko i wygrać kolejny mecz – skomentował środkowy wrzesińskiej ekipy. – Pewnie rywale będą chcieli nam się zrewanżować za wcześniejszą porażkę, ale my też nie odpuścimy. Może być bardzo fajne spotkanie – dodał M’Baye, który nie wybiega jeszcze myślami do play-off. Jego zdaniem najlepszą drogą do celu jest metoda małych kroków. – Staramy się dążyć do celu małymi krokami. Dziś jest trening, trzeba na niego iść i dać z siebie wszystko. Z dnia na dzień budować formę. Myśleć o tym, że w weekend mamy kolejny mecz, który powinniśmy wygrać. Nie wybiegamy do play-off, nie koncentrujemy się na tym, na kogo w nich trafimy. Wydaje mi się, że dzięki takiemu postępowaniu wszystko się dobrze ułoży i potoczy po naszej myśli. Jeśli będziemy sumiennie pracować, to rezultaty będą jeszcze lepsze – zakończył zawodnik Krispolu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved