Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > W Moskwie obradował zarząd CEV

W Moskwie obradował zarząd CEV

fot. Aleksandra Twardowska

Ostatnie w tym roku plenarne spotkanie zarządu Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) odbyło się w miniony weekend w Moskwie przy okazji zorganizowanej w stolicy Rosji Europejskiej Gali Siatkówki.

Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB), Dr Ary S. Graça F° również uczestniczył w spotkaniu, pokazując tym samym, że CEV i FIVB ściśle współpracują nad dalszym rozwojem siatkówki na wszystkich poziomach.Spotkanie było okazją do podsumowania tego niezwykle udanego roku dla europejskiej siatkówki w oczekiwaniu na kolejne ekscytujące wyzwania. Członkowie zarządu CEV skupili swoją uwagę na kolejnej edycji EuroVolley, w której turniej mężczyzn będzie zorganizowany przez cztery kraje, a kolejne cztery państwa będą gospodarzami rozgrywek kobiet. Mistrzostwa Europy w 2019 roku będą prawdziwie historyczne, gdyż w każdym z turniejów 24 drużyny powalczą o tytuł mistrza Starego Kontynentu.

Dostarczanie wydarzeń, które wykraczają poza sportową rywalizację, jest jednym z priorytetów CEV, dotyczy to również przyszłorocznych turniejów Final Four Ligi Mistrzów oraz mistrzostw Europy w siatkówce plażowej 2018. Jednocześnie CEV będzie ściśle współpracować z organizatorami EuroVolley 2019, aby stworzyć fundamenty do zapewnienia wszystkim „totalnego siatkarskiego doświadczenia”, koncentrując się na zaangażowaniu kibiców i aktywnościach poza boiskiem.

Starając się powiększyć swoje portfolio najlepszych wydarzeń, CEV będzie jednocześnie koncentrować swoją uwagę na poziomie lokalnym, który odgrywa kluczową rolę dla rozwoju następnych generacji zawodników w siatkówce halowej, plażowej i na śniegu. Projekt „Siatkówka w szkole” [“Volleyball at School”] będzie głównym instrumentem dla osiągnięcia tego strategicznego celu, ponieważ Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej chce umożliwić dzieciom grę w siatkówkę przy wsparciu odpowiednich nauczycieli.

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej będzie nadal ściśle współpracować ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, a zwłaszcza z federacjami krajowymi i ich klubami, w celu rozwijania siatkówki na wszystkich poziomach. W 2018 roku czeka nas wiele, gdyż przyszłoroczny kalendarz zawiera – wśród innych atrakcji – pierwsze w historii mistrzostwa Europy w siatkówce na śniegu, które odbędą się w Austrii w Wagrain-Kleinarl i Flachau od 23 do 25 marca.

Po raz kolejny kierownictwo CEV było zadowolone z poczucia spójności i jedności w siatkarskiej rodzinie. Wyrażono również przekonanie, że dzięki kontynuacji pracy zespołowej siatkówka w Europie może stać się tylko silniejsza i będzie w stanie sprostać ekscytującym wyzwaniom, jakie ją czekają.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved