Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Moskwa GS: Kądzioła/Szałankiewicz awansowali do turnieju głównego

Moskwa GS: Kądzioła/Szałankiewicz awansowali do turnieju głównego

Dwie polskie dwójki – Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz oraz Michał Bryl i Kacper Kujawiak rozgrywają kwalifikacje do turnieju głównego zawodów Grand Slam, które odbywają się obecnie w Moskwie. W pierwszym meczu team Kądzioła/Szałankiewicz odniósł zwycięstwo w dwóch setach, porażkę ponieśli Michał Bryl i Kacper Kujawiak, którzy tym samym opadli z rywalizacji w moskiewskim Grand Slamie.

Trzydziestu trzech minut w pierwszym swoim meczu w Moskwie potrzebowali Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, by pokonać estońską dwójkę Nõlvak/Tiisaar. Rywale nie należeli do tych najgroźniejszych, ale również nie ułatwiali biało-czerwonym wygranej. Mimo to polska para w dwóch setach zdołała rozstrzygnąć całe starcie i awansowała do kolejnej rundy kwalifikacji, która decydowała w kwestii gry w turnieju głównym.

Od początku kolejnego polskiego meczu obie pary szły łeb w łeb i tak do samego końca partii premierowej. W końcówce stabilniej spisali się jednak rywale z Łotwy i to oni zapisali seta na swoim koncie. Michał Bryl i Kacper Kujawiak włączyli wyższy bieg od razu, gdy wyszli na drugą odsłonę i odskoczyli znacznie od rywali (5:2, 10:5), pewnie prowadząc grę. Łotysze nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki i przegrali w partii bardzo gładko. To oni jednak zdołali szybciej narzucić swój rytm gry w tie-breaku, co zaowocowało ich prowadzeniem 7:4, które powiększyli do 9:5. Biało-czerwoni jednak nie odpuścili i zmniejszyli starty do dwóch punktów (9:7, 12:10). Mimo to łotewscy siatkarze w końcówce znowu odskoczyli i wygrali w całym meczu.

O prawo walki w turnieju głównym reprezentanci Polski zmierzyli się ze szwajcarskim teamem Gabathuler/Gerson. W pierwszym secie zacięta walka trwała do końca, jednak biało-czerwoni byli cały czas krok przed rywalami. W drugim to Szwajcarzy mieli niewielką przewagę, jednak nasi reprezentanci zaprezentowali wspaniałą grę w końcówce i rzutem na taśmę wygrali do 19. Tym samym awansowali do turnieju głównego, w którym zagrają obok Mariusza Prudla i Grzegorza Fijałka oraz Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka.