Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Montreux Volley Masters: Polki bez straty seta pokonały Kamerun

Montreux Volley Masters: Polki bez straty seta pokonały Kamerun

Reprezentacja Polski siatkarek odniosła drugie zwycięstwo w turnieju Montreux Volley Masters. Po sensacyjnym zwycięstwie z Brazylią tym razem biało-czerwone w trzech setach uporały się z drużyną Kamerunu. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego wciąż nie są jednak pewne gry w półfinale. Aby zagrać w strefie medalowej, Polki muszą w piątek wygrać przynajmniej dwa sety z Rosjankami.

Trener Jacek Nawrocki postanowił dać odpocząć w meczu z Kamerunem Malwinie Smarzek i Zuzannie Efimienko-Młotkowskiej. W pierwszej szóstce w ich miejsce pojawiły się Martyna Łukasik i Klaudia Alagierska. Początek spotkania był bardzo wyrównany, zawodniczki grały punkt za punkt aż do stanu 4:4. Dopiero za sprawą skutecznego ataku Martyny Grajber Polki wyszły na prowadzenie (8:5). Nasze reprezentantki poszły za ciosem, bardzo dobrze prezentowały się w bloku oraz w defensywie, co stwarzało szanse do gry w kontrze. Biało-czerwone bezlitośnie wykorzystywały nadarzające się okazje i powiększały zaliczkę (13:8). Reprezentantki Kamerunu nie zamierzały się poddawać, biało-czerwone miały kłopoty w przyjęciu, co pozwoliło rywalkom zbliżyć się do podopiecznych Jacka Nawrockiego (11:13), a po chwili złapały kontakt z Polkami (18:19). W końcówce jednak nasze siatkarki okazały się zdecydowanie lepsze od rywalek i mogły cieszyć się ze zwycięstwa w pierwszym secie (25:19).

To Kamerunki lepiej weszły w drugą odsłonę spotkania. W polskim zespole na ławce rezerwowych pozostała Julia Twardowska, w jej miejsce na boisku pojawiła się Natalia Murek. Polki popełniały dużo błędów, co pozwoliło naszym rywalkom wyjść na prowadzenie (7:5). Nie cieszyły się jednak z niego długo, bowiem biało-czerwone błyskawicznie wyrównały wynik (7:7). W dalszej części seta zespoły grały punkt za punkt, wymieniały się prowadzeniem, lecz żadna z drużyn nie potrafiła zbudować trwałej przewagi nad przeciwniczkami. Za sprawą świetnej postawy w ofensywie Stephanie Fotso Mogoung zawodniczki z Kamerunu miały dwupunktową przewagę, co zmusiło Jacka Nawrockiego do wzięcia przerwy na żądanie (18:16). Ten ruch nie poprawił sytuacji, biało-czerwone miały problemy w przyjęciu, co wykorzystywały siatkarki z Afryki, które wygrywały już 21:17. Podopieczne Jacka Nawrockiego nie zamierzały się poddawać, po długiej wymianie zakończonej skutecznym atakiem Martyny Łukasik złapały kontakt z rywalkami (21:22), a za sprawą punktowej zagrywki Marleny Pleśnierowicz wyszły na prowadzenie (23:22). Polki nie pozwoliły sobie odebrać zwycięstwa w tej odsłonie spotkania, rywalki miały ogromny kłopot z przyjęciem zagrywki, co skutkowało przegraną Kamerunek 22:25.

Podopieczne Jacka Nawrockiego rewelacyjnie otworzyły kolejnego seta, świetnie w polu serwisowym prezentowała się zwłaszcza Agnieszka Kąkolewska, co pozwoliło Polkom szybko zbudować wysokie prowadzenie (6:3). Trener dużo rotował składem, na boisku pojawiły się m.in. Julia Nowicka i Justyna Łukasik. Zmiany nie wybiły z rytmu biało-czerwonych, które powiększały przewagę (11:6). Kamerunki rzuciły się w pogoń za rywalkami, dzięki rewelacyjnym zagrywkom Christelle Nany złapały kontakt z przeciwniczkami, lecz Polki błyskawicznie odzyskały wysokie prowadzenie za sprawą świetnej postawy w bloku (17:13). Mimo walki nasze rywalki nie zdołały odrobić strat, biało-czerwone wygrały trzecią odsłonę spotkania 25:22 i mogły cieszyć się z drugiego zwycięstwa w tym turnieju.

Kamerun – Polska 0:3
(19:25, 22:25, 22:25)

Kamerun: Nana (15), Mogoung (7), Bassoko (6), Fawziya (6), Mbeza (2), Guigolo, Ntame (libero) oraz Bikatal (2), Koulla (1), Zessi (1), Adiana i Bibinbe
Polska: Kąkolewska (11), Łukasik M. (11), Grajber (10), Twardowska (4), Alagierska (3), Pleśnierowicz (3), Stenzel (libero) oraz Łysiak (libero), Damaske (5), Murek (3), Łukasik J. (2) i Nowicka