Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Montreux Volley Masters: Czterosetowe pojedynki na początek turnieju

Montreux Volley Masters: Czterosetowe pojedynki na początek turnieju

Ruszyły zmagania w szwajcarskim turnieju Montreux Volley Masters – w pierwszym dniu w gr. A odbył się tylko mecz Japonii z Chinami. Z kolei w gr. B Szwajcaria rywalizowała z Turcją, a Tajlandia z Włochami. Wszystkie z wymienionych meczów kończyły się po czterech setach. Ze zwycięstwa mogą cieszyć się reprezentantki Japonii, Turcji oraz Tajlandii. We wtorek do gry dołączą Polki i Niemki.

W gr. A Montreux Volley Masters już na początku doszło do derbów Azji – reprezentacja Japonii zmierzyła się z Chinami. W pierwszym secie z dobrej strony pokazały się siatkarki z Kraju Kwitnącej Wiśni, a zwłaszcza Ishiib oraz Kurogo. Dzięki ich dyspozycji wygrały różnicą pięciu oczek. Po zmianie stron warunki dyktowały Chinki, które bez większych problemów odczytywały zamiary rozgrywającej przeciwniczek. Blok był ich niewątpliwym atutem, dlatego triumfowały 25:17. W dwóch kolejnych partiach ponownie do głosu doszły Japonki, chociaż ekipie prowadzonej przez Jiajie An nie można było odmówić zaangażowania. Choć to Japonia mogła się cieszyć ze zwycięstwa, warto odnotować dyspozycję Yingying Li, która samodzielnie wygrała seta. Po drugiej stronie najlepiej punktującą była Ai Kurogo (21).

We wtorek do walki włączą się Polki i Niemki.

Japonia – Chiny 3:1
(25:20, 17:25, 27:25, 25:21)

Japonia: Kurogo (21), Ishii (18), Iwasaka (10), Okumura (8), Shinnabe (5), Seki (4), Kobata (libero) oraz Nabeya
Chiny: Li (25), Yang (11), Zheng (8), Hu (6), Diao (3), Liu (3), Lin (libero) oraz Wang (7), Du (5)

Turczynki były faworytem starcia ze Szwajcarkami i od początku narzuciły swój rytm gry. Siatkarki znad Bosforu lepiej radziły sobie w ataku, kończyły piłki od swojej rozgrywającej. Nie zawodziły zwłaszcza Yildirim czy Yilmaz (po 5 oczek), po drugiej stronie starała się im dorównać Storck. Premierowa odsłona zakończyła się wynikiem 25:20. Drugi set był o wiele bardziej wyrównany, walka trwała do samego końca, ale ponownie więcej powodów do zadowolenia miały Turczynki (26:24). Gospodynie turnieju nie dawały jednak za wygraną, wyeliminowały błędy i dzięki świetnej dyspozycji Storck udało im się triumfować 25:21. Rywalki szybko udowodniły, że to był tylko wypadek przy pracy. Do skutecznej gry na siatce dorzuciły łączne aż 17 oczek zdobytych blokiem i w pewni zasłużenie wygrały mecz. Miejscowe jedynie w polu serwisowym miały przewagę, w pozostałych musiały uznać wyższość przeciwniczek.

Szwajcaria – Turcja 1:3
(20:25, 24:26, 25:21 20:25)

Szwajcaria: Storck (20), Schottroff (9), Kunzler (8), Matter (6), Zaugg (2), Pierret (2), Deprati (libero) oraz Petitat (3), Trosch, Staffelbach, Wassner
Turcja: Yilmaz (18), Yildirim (13), Guveli (12), Ercan (9), Kalac (7), Dilik (2), Sarioglu (libero) oraz Boz (9), Ozbay, Ismailoglu

Również cztery sety były potrzebne do wyłonienia zwycięzcy w parze Tajlandia – Włochy. Osłabione brakiem podstawowych siatkarek, które będą rywalizować w finale Ligi Mistrzyń, Włoszki przez dwa sety zupełnie nie mogły sobie poradzić nie tylko z własną grą, ale również ze świetną dyspozycją rywalek. Wystarczy zauważyć, że w drugiej odsłonie zawodniczki z Europy zdołały ugrać zaledwie 14 oczek. Gdy wydawało się, że Tajki pewnie zmierzają po triumf, podopieczne Davide Mazzantego wrzuciły wyższy bieg. Wystarczyło im siły tylko na jedną partię, bowiem Tajlandia wygrała całe starcie 3:1.

Tajlandia – Włochy 3:1
(25:20, 25:14, 16:25, 25:19)

Tajlandia: Kanthong (15), Thinkaow (14), Kongyot (11), Tomkom (3), Boonlert (3), Luangtonglang (1), Pannoy (libero) oraz Changkeaw (libero), Sittirak (16), Hyapha (4), Kamlangmak, Piampongsan, Montripila
Włochy: Sorokaite (15), Pietrini (14), Fahr (12), Nwakalor (9), Alberti (7), Orro (3), Nicoletti (4), Parrocchiale (libero) oraz Villani (1), Cambi