Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Montreux VM: Włoszki oddały Szwajcarkom tylko seta

Montreux VM: Włoszki oddały Szwajcarkom tylko seta

W trwającym w szwajcarskim Montreux turnieju Volley Masters reprezentacja Włoch 3:1 pokonała Szwajcarki. Italia jedynie w trzecim secie musiała uznać wyższość gospodyń turnieju, w pozostałych nie dała im zbyt wielu szans i nie pozwoliła zbliżyć się do granicy 20 punktów.

Lepiej w spotkanie weszły Włoszki, które utrzymywały dobrą skuteczność w ataku. Przyjezdne nie miały problemu z przyjęciem, większość akcji kończyły w pierwszym uderzeniu. Starania Mai Storck nie wystarczały, to siatkarki z Włoch powiększały stopniowo prowadzenie (15:10). Raz za razem skutecznie punktowały Anna Nicoletti i Francesca Villani. Włoszki kontrolowały przebieg gry, swobodnie piłki rozdzielała Ofelia Malinov (19:15). Gdy gospodynie po raz kolejny nie wykorzystały kontrataku, drugi czas wykorzystał trener Timo Lippuner. Szwajcarki wciąż słabo radziły sobie z przyjęciem, co skrzętnie na siatce wykorzystywały ich rywalki (22:14). Efektowny atak Alexandry Botezat dał serię piłek setowych (24:16) a kropkę nad i w tym secie postawiła Villani (25:17).

Od pierwszych piłek drugiej odsłony reprezentantki Włoch poszły za ciosem, dobrze funkcjonował ich blok (4:1). Szwajcarki szybko zniwelowały dystans, jednak nie udało im się doprowadzić do wyrównania. Gdy po raz kolejny przyjezdne odskoczyły na trzy punkty, po raz pierwszy w tym secie zainterweniował trener reprezentacji Szwajcarii (8:5). Z akcji na akcję dysproporcja między zespołami była coraz bardziej widoczna. W szwajcarskich szeregach mnożyły się problemy, dlatego po raz drugi przy stanie 15:9 o czas poprosił trener Lippuner. Gospodynie wciąż miały problemy z wyjściem z trudnego ustawienia przy zagrywkach Bosetti. Dopiero atak po bloku w aut w wykonaniu Storck pozwolił zrobić przejście (17:10). Pojedyncze skuteczne kontrataki gospodyń na niewiele się zdały, prym na boisku wiodły ich rywalki (20:13). Siatkarkom Davide Mazzantiego zdarzały się błędy, jednak ich przewaga pozostawała wyraźna. Celne zagranie Bosetti po bloku w aut zamknęło jednostronną odsłonę (25:16).

Pierwsze akcje trzeciej partii należały do gospodyń, które po błędzie Włoszek prowadziły 3:0. Gdy po kolejny raz przyjezdne nie wykorzystały swojej szansy, pierwszy raz w tym spotkaniu zainterweniował trener Mazzanti. Dopiero po czasie skutecznie po skosie zaatakowała Nicoletti. Na prowadzeniu pozostawały jednak gospodynie. Coraz pewniej grała Laura Künzler. Włoszki miały problemy ze skutecznością, przez co nie były w stanie zniwelować dystansu. Gdy siatkarkom z Włoch nie udało się wyprowadzić akcji przez środek po raz drugi interweniował ich szkoleniowiec (4:13). Wciąż to Szwajcarki dyktowały warunki. W dalszej fazie seta gospodynie wzmocniły zagrywkę. Chociaż również im zdarzały się błędy własne, utrzymywały się na prowadzeniu – 19:11. Przyjezdne słabo grały w obronie, zaś po drugiej stronie siatki postawa w tym elemencie uległa znacznej poprawie. Do końca seta Włoszki nie znalazły sposobu na rywalki, przegrywając do 16.

Gospodyniom nie udało się utrzymać dobrej dyspozycji w kolejnej odsłonie. Seria celnych zagrywek Indre Sorokaite sprawiła, że gospodynie straciły serię punktów (2:2, 6:2). Dopiero błąd zagrywającej pozwolił zrobić przejście (7:3). W kolejnych akcjach Włoszki wyraźnie górowały na siatce nie tylko w ataku, ale również w bloku. Po skutecznym ataku Sorokaite drugi czas wykorzystał trener Lippuner (16:6). Po drugiej stronie siatki nie odpuszczała Storck, ale nie wystarczało to do zagrożenia przeciwniczkom. W końcówce ponownie mocną zagrywkę dołożyła Sorokaite (20:10). Błąd dotknięcia siatki przez Szwajcarki dał serię piłek meczowych Włoszkom (24:12). Pierwszą z nich gospodynie obroniły, jednak szybko decydujący punkt zdobyła Sorokaite.

Włochy – Szwajcaria 3:1
(25:17, 25:16, 16:26, 25:13)

Włochy: Fahr (13), Villani (13), Botezat (11), Nicoletti (10), Bosetti (9), Malinov (3), De Bartoli (libero) oraz Parrocchiale (libero), Sorokaite (8), Cambi i Nwkalor
Szwajcaria: Storck (20), Kunzler (14), Schottroff (4), Zaun (2), Matter, Trosch, Deprati (libero) oraz Wassner, Staffelbach (4), Langweiler (2), Pierret i Engel (libero)