Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Montreux VM: Włoszki lepsze od Turczynek

Montreux VM: Włoszki lepsze od Turczynek

Trzeci dzień zmagań w grupie B podczas turnieju Montreux Volley Masters okazał się szczęśliwy dla reprezentacji Włoch. Ekipa prowadzona przez Davide Mazzantiego pokonała w czterech setach Turczynki. Najwięcej emocji dostarczyła pierwsza partia spotkania, która rozstrzygnęła się dopiero po grze na przewagi.

Początek pierwszej partii był wyrównany. W pewnym momencie Turczynki wyszły na dwupunktowe prowadzenie (6:4), ale gra szybko znów zaczęła się toczyć punkt za punkt. Wymiana ciosów trwała do wyniku po 12. Wówczas odskakiwać zaczęły Włoszki, które wkrótce wygrywały różnicą trzech oczek (17:14). Przewagę podopiecznych Davide Mazzantiego turecki zespół zdołał jednak szybko zniwelować. Turczynki najpierw doprowadziły do remisu, a następnie wyszły na czteropunktowe prowadzenie. Dobrze spisały się wtedy zwłaszcza w bloku, dwukrotnie zatrzymując tym elementem rywalki. Te jednak nie zamierzały się jeszcze poddawać i także zdołały wyrównać stan rywalizacji (21:21). Końcówka seta była zaciętą grą na przewagi, z której zwycięsko ostatecznie wyszła ekipa z Turcji, pokonując włoski zespół 27:25.

W drugiej partii po początkowej wymianie punkt za punkt inicjatywę zdecydowanie zaczęły przejmować siatkarki Italii. Szybko zbudowały znaczną przewagę, wychodząc na prowadzenie aż 9:3. O czas poprosił wówczas trener Turczynek, Giovanni Guidetti. Po nim jego podopieczne odrobiły część strat (7:10), ale wciąż w natarciu były Włoszki. Bezpieczną przewagę utrzymywały one do wyniku 15:11. Wówczas ekipa z Turcji zaczęła się znacznie do nich zbliżać i wkrótce przegrywała już tylko o punkt (14:15). Grę przerwał wtedy trener Mazzanti, a po powrocie na boisko jego drużyna znów odskoczyła (20:16). Włoszki ponownie jednak pozwoliły rywalkom zniwelować straty i wkrótce wygrywały już minimalnie (20:19). O drugi czas poprosił wtedy ich trener. Po wznowieniu gry trzy kolejne akcje pały łupem Italii, która pewnie zaczęła zmierzać po zwycięstwo w secie (25:20).

Od prowadzenia 3:1 Włoszki rozpoczęły partię numer trzy. Turczynki szybko jednak doprowadziły do remisu, ale przy wyniku po 8 inicjatywę znów przejmować zaczęły rywalki. Tym razem zdołały one odskoczyć na cztery oczka (13:9). Nie zniechęciło to jednak ekipy trenera Guidettiego, która najpierw wyrównała (14:14), a następnie wyszła na prowadzenie 17:15. Nie trwało ono jednak długo, bowiem wkrótce gra znów była na styku, a po krótkiej wymianie punkt za punkt na prowadzeniu znalazły Włoszki (23:19). W końcówce kontrolowały już one wydarzenia na boisku i pewnie wygrały seta 25:20.

Początek czwartej odsłony to prowadzenie Włoszek 4:2. Szybko jednak wynik obrócił się na korzyść Turczynek, które minimalnie zaczęły wyprzedzać swoje rywalki (7:6, 10:9). Taki rezultat nie utrzymał się jednak długo. Włoski zespół nie zamierzał odpuszczać i znów to on zaczął budować przewagę. W pewnym momencie miał trzy oczka nadwyżki (14:11). Nie zniechęciło to jednak tureckiej ekipy, która przy wyniku 16:13 doprowadziła do remisu po 16. Nie zdołała ona jednak przejąć inicjatywy i po krótkiej wymianie ciosów znów musiała uznać wyższość przeciwniczek, które w końcowej fazie seta wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Nie oddały go już do końca, wygrywając czwartą partię 25:23, a całe spotkanie 3:1.

Włochy – Turcja 3:1
(27:25, 25:20, 25:20, 25:23)

Włochy: Sorokaite (19), Pietrini (15), Villani (12), Fahr (7), Alberti (5), Orro (1), Parrocchiale (libero) oraz Nicoletti (2), Cambi i de Bortoli
Turcja: Karakurt (15), Caliskan (12), Ismailoglu (12), Gunes (10), Ozbay (2), Baladin (2), Sarioglu (libero) oraz Boz (10), Yilmaz (1), Dilik i Yildirim