Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Montreux VM: Trzecie miejsce dla reprezentacji Włoch

Montreux VM: Trzecie miejsce dla reprezentacji Włoch

Siatkarki reprezentacji Włoch stanęły na najniższym stopniu podium prestiżowego turnieju w Montreaux. W sobotę Azzurre bez większych problemów pokonały Tajlandię będąc zespołem lepszym w każdym elemencie siatkarskiej sztuki. Do Szwajcarii Włoszki poleciały w mocno odmłodzonym składzie.

Reprezentacja Italii lepiej weszła w mecz, prowadziła 11:8, blok Tajek i atak w aut spowodowały jednak, że roztrwoniły przewagę (11:11). Skuteczność w ataku reprezentacji Tajlandii, a także szereg niedokładności w ekipie włoskiej pozwolił Azjatkom przeważać różnicą czterech oczek Blok spowodował, że ekipa z Europy zbliżyła się na jedno oczko, a wkrótce w ustawieniu z Ofelią Malinov na zagrywce odskoczyła na 20:18. Atak Bosetti dał Włoszkom wynik 24:20. W kolejnej akcji atak skończyła Pietrini, a  rywalki wpadły w siatkę. W meczu było zatem 1:0.

,
Włoszki lepiej rozpoczęły także kolejnego seta (4:1), ale Tajki się nie poddawały i zblizyły się na jeden punkt. Blok oraz zagrywka dały jednak Włoszkom wynik 9:5. Azzurre kontrolowały boiskowe wydarzenia. Kiedy zagrywką dwukrotnie zapunktowała Indre Sorokaite było 16:10 dla Italii. Podopieczne Davide Mazzantiego utrzymywały przewagę i dominowały na boisku, świetnie spisywała się Sorkaite (24:15). Tajki obroniły trzy piłki setowe, ale ostatnie słowo w tym secie miała Sarah Luisa Fahr, która popisała się udanym atakiem.

Tajlandia odskoczyła na 4:1 w secie trzecim, blok i atak rywalek w aut pozwoliły z kolei Włoszkom zbliżyć się a 5:6. Na 8:8 wyrównała atakiem Indre Sorokaite. Włoszki podkręciły tempo, zadziałał blok, świetnie atakowała Fahr i zrobiło się 15:10. Autowy atak Tajek i zbicie Pietrini dały już wynik 20:12 i Italia wydawała się pewnie zmierzać po trzecie miejsce. Tym bardziej, że Sorokaite dołożyła asa serwisowego 23:13. Takiej przewagi już nie roztrwoniły i mogły się cieszyć z trzeciego miejsca w turnieju.

Tajlandia  – Włochy 0:3
(20:25, 18:25, 14:25)

Tajlandia: Thinkaow (7), Kanthong (6), Hyapha (5), Moksri (5), Tomkom (2), Sittirak (3), Pannoy (libero) oraz Kongyot (3), Kamlangmak (1), Montripila (1), Piampongsan, Boonlert, Changkeaw (libero)
Włochy: Sorokaite (18), Fahr (13), Pietrini (13), Bosetti (8), Alberti (4), Malinov (4), Parrocchiale (libero)