Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Montreux VM: Polki w finale lepsze od Japonek

Montreux VM: Polki w finale lepsze od Japonek

fot. volleymasters.ch

Reprezentacja Polski po ciekawym pojedynku pokonały w finale Japonki 3:1. Po pierwszym secie, którego biało-czerwone wygrały wyraźnie, w kolejnych było znacznie ciekawiej. Siatkarki z Japonii szybko wyrównały stan meczu, ale dwie następne odsłony ponownie potoczyły się po myśli Polek, które wygrały prestiżowy turniej po raz pierwszy w historii.

Po początkowej grze punkt za punkt, jako pierwsze dwa oczka zaliczki zapewniły sobie Polki, głównie dzięki dobrej zagrywce Malwiny Smarzek (6:4). Japonki co prawda wyrównały, ale biało-czerwone ponownie odskoczyły, kończąc bardzo długą wymianę (9:6). Ekipa znad Wisły cały czas utrzymywała przewagę, powiększając ją po udanych plasach Natalii Mędrzyk (14:9). To podopieczne Jacka Nawrockiego dyktowały warunki (18:11) i choć Yuka Imamura pewnie obijała polski blok (12:18), to as serwisowy Smarzek jeszcze powiększył prowadzenie Polek (20:12). Proste błędy sprawiły, że dystans zmalał (21:15), jednak końcówka należała już do biało-czerwonych, które świetnie prezentowały się na siatce i dwom udanymi blokami zakończyły premierową odsłonę.Otwarcie drugiego seta to wyrównana walka (6:6) i dopiero błąd przyjęcia w polskiej drużynie sprawił, że o dwa oczka lepsze były Japonki (11:9). Długą akcję tym razem wygrała Miwako Osanai (16:14), ale wynik cały czas oscylował w okolicach remisu (17:17). W najważniejszym momencie na prowadzeniu był raz jeden, raz drugi zespół, ale to as serwisowy Osanai dał Azjatkom piłkę setową (24:22) i chwilę potem Yurie Nabeya udaną kontrą doprowadziła do wyrównania w całym meczu.

Już na początku trzeciej części meczu Azjatki zaczęły popełniać błędy (2:4), a przy serwisie Martyny Grajber siatkarki z Kraju Kwitnącej Wiśni całkowicie stanęły, biało-czerwone raz po raz punktowy w kontrach (12:5). Potem jednak zacięły się siatkarki Jacka Nawrockiego (12:9), by odzyskać swoją przewagę dzięki dobrej grze na siatce (17:10). Japonki znów odrobiły część strat, ponownie dobrze w ofensywie prezentowała się Nabeya (14:17). Azjatki nie unikały błędów, a Smarzek mocnym atakiem po skosie dała Polkom piłkę setową, natomiast ostatnia akcja w tej odsłonie należała do dobrej zagrywki Grajber.

Pierwsze momenty czwartego seta stały pod znakiem wyrównanej gry, ale potem na siatce zaczęła rządzić Zuzanna Efimienko-Młotkowska (11:7). Jak szybko biało-czerwone wypracowały sobie zaliczkę, tak szybko ją straciły, na równi ze swoją skutecznością. W kontrach szalały za to Japonki (16:13). Sygnał do ataku dały zagrywki Natalii Mędrzyk (16:16) i walka zaczęła się od nowa. Minimalną zaliczkę ekipie Jacka Nawrockiego dał błąd rywalek (21:20), w najważniejszych momentach nie zawodziła Malwina Smarzek (25:24), a błąd rywalek zakończył całe spotkanie.

Polska – Japonia 3:1
(25:15, 22:25, 25:17, 26:24)

Składy zespołów:
Polska: Smarzek (28), Mędrzyk (14), Efimienko-Młotkowska (13), Kąkolewska (10), Grajber (4), Pleśnierowicz (2), Stenzel (libero) oraz Różański (2), Stysiak (1) i Alagierska
Japonia: Nabeya (15), Akutagawa (9), Watanabe (8), Shinnabe (7), Imamura (3), Seki (3), Kobata (libero) oraz Osanai (15), Ishii (3), Nakagawa (2) i Sato (1)

Zobacz również:
Wyniki fazy finałowej Montreux Volley Masters

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved