Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Montreux VM: Niemki skończyły turniej na 7. miejscu

Montreux VM: Niemki skończyły turniej na 7. miejscu

Mecz o siódme miejsce turnieju Montreux Volley Masters rozpoczął się dobrze dla gospodyń. Szwajcarki jednak po wygraniu pierwszego seta oddały inicjatywę coraz lepiej grającym Niemkom. Te wykorzystały swoją szansę, pewnie wygrały trzy kolejne sety i zakończyły turniej na siódmym miejscu, wyprzedzając zespół gospodyń.

Mecz pomiędzy reprezentacjami Szwajcarii i Niemiec decydował o siódmym miejscu turnieju Montreux Volley Mastres. Początek spotkania był dość wyrównany, w ekipie niemieckiej ciężar ataku spoczywał na Louisie Lippmann, ale jej koleżanki popełniały sporo błędów, zwłaszcza w przyjęciu zagrywki. Przy stanie 14:12 dla gospodyń trener Nicki Neubauer poprosił o przerwę, jednak po powrocie na boisko niewiele się zmieniło. Szwajcarki cały czas utrzymywały niewielką przewagę i dopiero ataki Lippmann pozwoliły Niemkom na doprowadzenie do remisu 17:17. W końcówce gospodynie znów odskoczyły rywalkom i to one po ataku z drugiej linii Laury Künzler wygrały pierwszego seta do 21.

Niemki w przerwie szybko zreorganizowały swoją grę i kolejnego seta rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Przy stanie 6:2 dla rywalek grę przerwał trener Timo Lipppuner, ale Niemki złapały wiatr w żagle. Ich przewaga cały czas rosła i druga przerwa dla gospodyń nastąpiła przy wyniku 14:7 dla reprezentacji Niemiec. Do dobrych ataków Louisy Lippmann trudne zagrywki dołożyła Lena Stigrot i było już 18:9 dla podopiecznych trenera Neubauera. Do końca seta już niewiele się mogło zmienić i mimo kilku dobrych zagrywek gospodyń, które sprawiły rywalkom kłopoty, Niemki wygrały tego seta po autowym ataku Sariny Brunner do 19 i wyrównały stan spotkania.

Trzecia partia spotkania rozpoczęła się od wymiany ciosów, w której nieco skuteczniejsze były Niemki – to one wyszły na prowadzenie 8:5. Po kolejnym mocnym uderzeniu Stigrot trener reprezentacji Szwajcarii przerwał grę, ale siatkarki z Niemiec cały czas utrzymywały bezpieczną przewagę. Po ataku Nele Barber było już 15:10, ale Szwajcarki próbowały wykorzystać słaby punkt rywalek, jakim było w tym meczu przyjęcie zagrywki. Mimo tych mankamentów Niemki miały sporą przewagę na siatce, świetnie też w obronie spisywała się libero Lenka Dürr i po wygranej 25:15 zespół niemiecki wyszedł na prowadzenie w meczu.

Rozpędzone Niemki nie zwalniały tempa od początku czwartego seta. Przy stani 8:5 dla rywalek o przerwę poprosił trener gospodyń Timo Lippuner, nie chcąc dopuścić do sytuacji z dwóch poprzednich partii. Do walki poderwała zespół gospodyń Maja Storck, to po jej zagrywce zespół Szwajcarii doprowadził do remisu 13:13. Niemki jednak znów przyspieszyły, po ataku wprowadzonej na boisko środkowej Selmy Hetmann prowadziły już 19:14 i pewnie zmierzały do zwycięstwa w tym meczu. W końcówce Szwajcarki nie mogły się przebić przez blok rywalek. Piłkę meczową Niemki miały przy stanie 24:16, a po chwili Leonie Schwertmann zakończyła to spotkanie zwycięstwem swojego zespołu.

Niemcy – Szwajcaria 3:1
(21:25, 25:19, 25:15, 25:17)

Niemcy: Lippmann (21), Stigrot (10), Schwertmann (7), Imoudu (4), Orthmann (3), Schölzel (3), Dürr (libero) oraz Barber (14), Hetmann (7) i Glaab
Szwajcaria: Storck (16), Künzler (12), Matter (10), Schottroff (7), Brunner (4), Wassner (1), Deprati (libero) oraz Lengweiler (1), Zaugg (1), Petitat (1), Engel (libero) i Trösch