Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Montreux VM: Japonki pokonały Niemki w czterech setach

Montreux VM: Japonki pokonały Niemki w czterech setach

Drugie zwycięstwo w fazie grupowej Montreux Volley Masters zapisały na swoim koncie siatkarki Japonii. Ekipa z Kraju Kwitnącej Wiśni tym razem okazała się lepsza od reprezentacji Niemiec, którą pokonała 3:1. Podopiecznym Nickiego Neubauera niewiele zabrakło do tego, by doprowadzić  w tym meczu do tie-breaka. Ostatecznie jednak w czwartej partii uległy Japonkom po grze na przewagi.

Początek spotkania był wyrównany. Zespoły raz po raz zmieniały się na minimalnym prowadzeniu. W końcu na dłużej zdołały odskoczyć Japonki. Przy wyniku po 11 zaczęły one budować przewagę i wkrótce wygrywały 13:11. O czas poprosił trener niemieckiej ekipy Nicki Neubauer. Po powrocie zespołów na boisko rywalki kontynuowały jednak dobrą grę i dystans punktowy między zespołami zaczął wzrastać. Azjatki w pewnym momencie wygrywały już 19:14. Tak wysokiego prowadzenia już nie oddały, pewnie triumfując w secie 25:19.

Drugą partię z wysokiego C rozpoczęły Japonki, które po kilku pierwszych akcjach wygrywały 4:0. Zaskoczone takim obrotem spraw Niemki nie były w stanie im się przeciwstawić. Przewaga ekipy Kumi Nakady stale rosła i wkrótce wynosiła już sześć oczek (9:3). Dobra passa Japonii trwała do wyniku 17:10. Od tej pory niemiecki zespół sukcesywnie zaczął odrabiać straty i niespodziewanie w pewnym momencie doprowadził do remisu po 18. Końcówka seta była wymianą ciosów, z której zwycięsko ostatecznie wyszła ekipa trenera Neubauera (25:23).

Podrażnione przegraną w „wygranym” secie Japonki dobrze weszły w kolejną partię. Szybko zaczęły przejmować inicjatywę i wyszły na prowadzenie 7:4. Niemki nie były w stanie dogonić pewnie grających rywalek, które stale powiększały swoją przewagę. Wkrótce była ona już pięciopunktowa (16:11). Grę przerwał wtedy trener Neubauer, ale nie wybił tym z rytmu rywalek. Nie oddały one prowadzenia już do końca seta, wygrywając go pewnie, 25:18.

Czwarta odsłona początkowo układała się po myśli reprezentantek Niemiec (4:1). Przy wyniku 9:5 dla teamu z Europy o czas poprosiła Kumi Nakada. Przeciwniczki grały jednak bardzo pewnie i do stanu 15:11 kontrolowały przebieg wydarzeń. Wtedy Japonki zbliżyły się do nich na dwa oczka, a chwilę potem doprowadziły do remisu po 17. Rozpoczęła się wymiana ciosów. W końcówce na prowadzenie zdołały wyjść Niemki, które wkrótce miały dwie piłki setowe (24:22). Nie wykorzystały jednak swojej szansy. Ekipa z Kraju Kwitnącej Wiśni doprowadziła do remisu i końcówki rozgrywanej na przewagi. Ostatecznie to japońskie siatkarki cieszyły się ze zwycięstwa w secie i triumfu w całym spotkaniu.

Japonia – Niemcy 3:1
(25:19, 23:25, 25:18, 29:27)

Japonia: Nabeya (21), Osanai (20), Shinnabe (13), Watanabe (5), Okumura (3), Sato (2), Moriya (libero)
Niemcy:Lippmann (31), Orthmann (12), Schölzel (9), Stigrot (8), Gründing (6), Imoudu (4), Lohmann (libero) oraz Barber (2), Schwertmann