Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Montreux VM: Japonki drugimi finalistkami

Montreux VM: Japonki drugimi finalistkami

Siatkarki Japonii zostały drugimi finalistkami prestiżowego turnieju w Montreux.  W meczu 1/2 finału nie dały żadnych szans Włoszkom spisując się lepiej  praktycznie w każdym elemencie, ale przede wszystkim w ataku.  Ekipa z Italii jedynie w pierwszym secie zdołała przekroczyć granicę 20 punktów.  W finale Japonia zagra z Polską, a Włoszki i  reprezentantki Tajlandii zmierzą się w meczu o trzecie miejsce.

Początek meczu był wyrównany (5:5), dopiero skuteczny blok pozwolił Włoszkom odskoczyć na 7:5. Japonki jednak szybko wyrównały za sprawą asa serwisowego. Azzurre za chwilę ponownie odskoczyły na dwa oczka, ale znów  tylko na moment. Atak Miwako Osanai dał remis 12:12. Walka trwała w najlepsze, a wkrótce prowadzenie przechyliło się na korzyść Japonek. Atak Yuki Ishii dał im wynik 17:15. W ustawieniu z Sarah Luisą Fahr na zagrywce Włoszki doprowadziły do remisu.  Błędy rywalek i dobra zagrywka dały jednak ekipie z Azji piłki setowe  (24:21), a w kolejnej akcji atak Yuki Ishii dał Japonkom prowadzenie 1:0 w meczu.

Na początku trzeciej partii Japonki odskoczyły na 3:1, a wkrótce za sprawą kolejnych nieskończonych przez przeciwniczki ataków przeważały już 6:2 i o czas poprosił opiekun ekipy z Europy, Davide Mazzanti. Szereg błędów Japonek zwłaszcza na kontrach pozwolił Włoszkom zbliżyć się na dwa oczka (8:10). Dobra zagrywka m. in.  Miwako Osanai sprawiła, że reprezentantki Kraju Kwitnącej Wiśni prowadziły już 16:10. Japonki w pełni dominowały na boisku, zaś  ich  rywalkom wychodziło niewiele. Punktowy serwis  posłała chociażby Watanabe, atakowała Ishii (23:12). W tym secie Włoszki zdobyły tylko 14 punktów, a set zakończył się udanym atakiem.

Punktowy blok dał w trzecim secie Japonkom wynik 3:1. Włoszki dalej nie kończyły swoich ataków, miały także problemy w przyjęciu a rywalki sukcesywnie to wykorzystywały (7:3, 8:4).  Młoda reprezentacja Italii popełniała bardzo dużo błędów, kontrę skończyła Yurie Nabeya (12:7). Japonki wykorzystywały praktycznie każdą okazję do zapunktowania, w ataku  nie zawodziła Nabeya (16:9), punktowała też Ishii (20:12). Wkrótce były już piłki meczowe, a po ataku Ishii Japonki mogły cieszyć się z awansu do finału.

Włochy –  Japonia 0:3
(21:25, 14:25, 16:25)

Włochy: Pietrini (11), Fahr (9), Sorokaite (5), Alberti (5), Villani (2), Orro, Parrocchiale (libero) oraz Nicoletti (3), Cambi (1), Nwakalor (1) i De Bortoli
Japonia: Ishii (19), Osanai (13), Nabeya (8), Watanabe (6), Akutagawa (6), Seki (1), Kobata (libero) oraz Nakagawa (3) i Sato