Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Monika Šmitalová z ŁKS-u w reprezentacji Słowacji

Monika Šmitalová z ŁKS-u w reprezentacji Słowacji

fot. Karol Gregorek

Środkowa pierwszoligowego ŁKS-u Commercecon Łódź, Monika Šmitalová, została powołana do reprezentacji Słowacji. Dla 26-letniej środkowej łódzkiego zespołu to ogromne wyróżnienie.

Monika Šmitalová w wieku juniorskim była jedną z wyróżniających się zawodniczek na Słowacji, występowała w kadrze młodzieżowej tego kraju. Potem mimo sukcesów klubowych i medali mistrzostw kraju w barwach Doprastavu Bratysława i VK Presov była pomijana przez selekcjonerów. Dobra gra w czołowej drużynie I ligi kobiet w Polsce spowodowała, że selekcjoner Marek Rojko dostrzegł Monikę Šmitalovą.Reprezentacja Słowacji pierwsze zgrupowanie rozpocznie już 13 maja w Puchovie. Środkowa ŁKS-u otrzymała jednak od selekcjonera zwolnienie na mecze finałowe I ligi kobiet i w reprezentacji pojawi się dopiero po zakończeniu sezonu w Polsce. ŁKS 7 i 8 maja rozegra dwa pierwsze mecze finałowe z Budowlanymi Toruń. Kolejne spotkania w rywalizacji do 3 wygranych zaplanowane są na 14 i 15 maja w Toruniu. Reprezentacja Słowacji w tym sezonie grać będzie w Lidze Europejskiej, również przeciwko biało-czerwonym. Co ciekawe drugim trenerem reprezentacji Polski kobiet jest klubowy trener Moniki Smitalovej, Maciej Bartodziejski.

W pierwszoligowym zespole ŁKS-u Commercecon Łódź występuje również reprezentantka Australii, Katarina Osadchuk. Siatkarki, działacze i kibice Łódzkiego Klubu Sportowego walczą o przyjęcie zespołu do Orlen Ligi, chcąc nawiązać do sukcesów ŁKS-u z lat 80. ubiegłego wieku.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved