Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Monika Smidova nową rozgrywającą MKS-u Dąbrowa Górnicza

Monika Smidova nową rozgrywającą MKS-u Dąbrowa Górnicza

fot. Łukasz Krzywański

Po zdobyciu czwartego miejsca w minionym sezonie Orlen Ligi włodarze klubu z Dąbrowy Górniczej rozpoczęli zbrojenia na nadchodzące rozgrywki. Zmianie uległa duża część składu, szczególnie na pozycji rozgrywającej. I tak Czeszka Monika Smidova będzie w następnym sezonie grała w Tauronie MKS-ie.

Smidova jest rozgrywającą i do tej pory – z sukcesami – występowała w uniwersyteckiej drużynie z Waszyngtonu American University, z którą w trzech ostatnich latach wygrywała rozgrywki Patriot League. Nowa zawodniczka drużyny z Zagłębia zbierała przez okres gry w Stanach Zjednoczonych nagrody indywidualne – m.in. rozgrywającej roku Patriot League, Academic All-Patriot League Team, ECAC All-Star First Team (2013), MVP roku Patriot League, rozgrywającej roku Patriot League, AVCA All-East Region (2014). W dwóch ostatnich latach zdobywała również prestiżowe nagrody American Volleyball Coaches Association (AVCA) – Division I Honorable Mention All-American. Pochodząca z Pilzna zawodniczka jest powołana do reprezentacji Czech.

To piąta siatkarka, która dołączy do klubu. W Tauronie MKS-ie Dąbrowa Górnicza grać będą również Dominika Sobolska, Helena Horka, Daria Paszek i Yael Castiglione.źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved