Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Monika Ptak: Wszystko jest dla mnie nowe

Monika Ptak: Wszystko jest dla mnie nowe

fot. Łukasz Krzywański

Monika Ptak po trzech latach gry w Impelu Wrocław przeniosła się do zespołu Developresu SkyRes Rzeszów. – Każda z nas przychodziła do Rzeszowa z jakimiś własnymi ambicjami i będzie dążyła do tego, żeby ten sezon był naprawdę wyjątkowy dla klubu – mówi środkowa Developresu.

Rafał Myśliwiec: Jak ocenia pani na ten moment przygotowań dyspozycję zespołu?Monika Ptak:Tak naprawdę, to dopiero zaczynamy etap sparingów. Mamy za sobą dwumecz w Prostejowie i to są początki zgrywania się zespołu i grania takiego regularnego, z sędziami itd. To wszystko jest jeszcze bardzo świeże. Wymaga więc bardzo dużo czasu i pracy.

Widać było w meczach z ŁKS brak nieco dynamiki w waszej grze. Chyba zespół Developresu jest jeszcze na nieco innym etapie przygotowawczym niż rywalki z Łodzi?

– Tak naprawdę przygotowania na miejscu w Rzeszowie zaczęłyśmy 25 sierpnia, bo wcześniej trenowałyśmy same w domu, wykonując trening siłowy. Teraz jesteśmy jeszcze na dużych obciążeniach siłowych i pracy nad kondycją. Takiej pracy stricte w szóstkach i regularnej gry na treningach było do tej pory niewiele. Dlatego może tak to jeszcze wygląda. Dziewczyny z Łodzi zaczęły przygotowania dużo wcześniej i dlatego są bardziej dynamiczne.

W tym nowym otoczeniu Monika Ptak już w pełni się zaaklimatyzowała?

– Nie ukrywam, że było mi ciężko. We Wrocławiu spędziłam cztery lata, natomiast taka jest nasza przygoda siatkarska, że zmieniamy te miejsca. Z niektórymi dziewczynami znałam się już wcześniej i było mi o tyle łatwiej. Przyszłam do Rzeszowa z Agatą Sawicką, z którą grałam w Impelu. To wszystko jest dla mnie nowe, ale jest też bardzo interesująco i ciekawie.

 

Rozmawiał Rafał Myśliwiec – więcej w serwisie przeglasportowy.pl

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved