Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Monika Ptak: Każdy z każdym może wygrać i zarazem przegrać

Monika Ptak: Każdy z każdym może wygrać i zarazem przegrać

fot. Michał Szymański

W niedzielę Monika Ptak po raz drugi w tym sezonie otrzymała statuetkę dla MVP. Między innymi dzięki świetnej grze w bloku. I właśnie w tym elemencie nie ma sobie równych w Lidze Siatkówki Kobiet. – Walczymy z każdym o każdy punkt. Czasami wystarczy dodać troszeczkę szczęścia i można pokonać zespół, który jest wyżej od nas – uważa środkowa MKS-u.

W siedmiu meczach środkowa Energi MKS Kalisz aż 30 razy skutecznie powstrzymywała ataki rywalek. Żadna z pozostałych zawodniczek z klubów Ligi Siatkówki Kobiet nie blokowała w tym sezonie częściej. Próbkę swoich umiejętności w tym elemencie Monika Ptak pokazała w niedzielnym spotkaniu z Legionovią (3:1), zaliczając pięć punktowych bloków. W konsekwencji już po raz drugi w trwającej kampanii odebrała statuetkę dla MVP.– Trzeba podkreślić, że zagrałyśmy zespołowo i każdy z dziewczyn dołożyła cegiełkę do tej wygranej – przekonuje siatkarka kaliskiej drużyny. – Cieszą też pierwsze moje asy serwisowe w tym sezonie. Zagrały wszystkie elementy, to nam dało zwycięstwo. Budujące jest to, że mimo przegranego trzeciego seta w kolejnym odwróciliśmy kartę na naszą stronę i zdobyłyśmy komplet punktów, który jest nam bardzo potrzebny – dodaje Monika Ptak.

Dla jej drużyny była to trzecia wygrana w tym sezonie. – Mamy fajnie skompletowany zespół. Ta liga jest tak wyrównana, że każdy z każdym może wygrać i zarazem przegrać. Nie ma takiej sytuacji, że wychodzimy na mecz z góry jako przegrane. Walczymy z każdym o każdy punkt. Czasami wystarczy dodać troszeczkę szczęścia i można pokonać zespół, który jest wyżej od nas – uważa środkowa MKS-u.

Kolejny mecz będzie dla niej szczególny, bo w Impelu Wrocław spędziła kilka sezonów, grając m.in. w Lidze Mistrzyń. – Grałam tam przez cztery lata, ale nie ma sentymentów. Pojedziemy po to, żeby przywieźć trzy punkty do Kalisza. Taki jest sport. Raz się gra w jednym klubie, w następnym sezonie w innym. I zawsze walczy się dla obecnej drużyny – zapewnia Monika Ptak.

Rozmawiał Michał Sobczak – więcej w serwisie faktykaliskie.pl

źródło: faktykaliskie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved