Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Monika Ptak: Cieszę się, że w końcu wróciłam do siatkówki

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– Trochę czasu minęło; może ja się nie zmieniłam, ale wiele zmieniło się w moim życiu i mam inne podejście do tego wszystkiego. Cieszę się, że w końcu wróciłam do siatkówki i robię to, co kocham – powiedziała wracająca do siatkówki po roku przerwy Monika Ptak, środkowa Energa MKS Kalisz.

Co się z panią działo przez ten ostatni rok?



Monika Ptak: Urodziłam syna i go wychowywałam. Siedziałam z dzieckiem w domu itd. Teraz już jednak wracam do grania. Trochę czasu minęło; może ja się nie zmieniłam, ale wiele zmieniło się w moim życiu i mam inne podejście do tego wszystkiego. Cieszę się, że w końcu wróciłam do siatkówki i robię to, co kocham.

Po tym roku przerwy wraca pani na boisko w barwach zespołu z Kalisza, a chyba przed odejściem na urlop macierzyński była pani związana jeszcze kontraktem z klubem z Rzeszowa?

– To były sprawy pomiędzy mną, a klubem i nie chciałabym w jakiś sposób tego ujawniać. A co do Kalisza, to pojawiła się bardzo fajna propozycja i z niej skorzystałam.

Zespół z Kalisza przeszedł sporą rewolucję kadrową. Jest aż 8 nowych zawodniczek, co chyba oznacza, że aspiracje klubu idą w górę?

– Oczywiście, że idą. Mamy fajny skład i jesteśmy w stanie powalczyć w tej lidze o naprawdę dobry wynik.

W Wieliczce miała pani okazję zagrać przeciwko swojemu byłemu pracodawcy – Developresowi, który uważany jest za jednego z kandydatów do mistrzostwa…

– Klub z Rzeszowa ma bardzo mocny skład. Jest u nich bardzo fajna, taka mała i filigranowa rozgrywająca z Portoryko. Po raz pierwszy widziałam dziewczyny z Rzeszowa, bo wcześniej nie miałam z nimi styczności i na razie coś więcej o tej drużynie ciężko mi powiedzieć.

W tym obecnym Developresie mało już znajomych twarzy z którymi pani w Rzeszowie grała…

– Więcej znajomych było poza boiskiem, bo na turnieju pojawiła się Kasia Żabińska czy Lucynka Borek. Zresztą ten turniej w Wieliczce był dla mnie takim „miejscem spotkań towarzyskich”, bo sporo dziewczyn gra po innych klubach. Fajnie się spotkać i porozmawiać, bo w sezonie ligowym nie będzie już na to czasu.

źródło: lsk.pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved