Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Monika Potokar nową zawodniczką #VolleyWrocław

Monika Potokar nową zawodniczką #VolleyWrocław

fot. Łukasz Krzywański

Wrocławski klub wzmocnił się o przyjmującą. Jest nią Monika Potokar, reprezentantka Słowenii, która do Wrocławia trafiła z ligi greckiej. O miejsce w pierwszej szóstce będzie rywalizować z dwiema siatkarkami – Natalią Murek oraz Karoliną Piślą.

Wrocławski klub prześladują poważne kontuzje. Po powrocie do gry środkowej Aleksandry Gancarz – kontuzji doznały dwie przyjmujące #VolleyWrocław – Klaudia FelakRoksana Wers. W ostatnim czasie z chorobą walczy także Weronika Wołodko, co uniemożliwia jej zawodowe uprawnianie sportu. W styczniu do wrocławskiej drużyny dołączyły atakująca Roksana Irzemska oraz rozgrywająca Jolanta Kelner. Wobec braku możliwości zmian podczas meczów na pozycji przyjmującej oraz ograniczeń w procesie treningu – zdecydowano się na zakontraktowanie nowej siatkarki. Do #VolleyWrocław dołączyła zatem słoweńska przyjmująca, Monika Potokar.
– W sytuacji, w której znalazł się nasz zespół, czyli po dwóch poważnych kontuzjach – Feli i Roxi, byliśmy zmuszeni poszukać zawodniczki, która pomoże nam normalnie funkcjonować w kontekście treningów i meczów. Zakontraktowanie przyjmującej to był dla nas naturalny ruch transferowy, kiedy mamy tylko dwie nominalne przyjmujące w zespole. Po analizie wielu siatkarek i możliwości budżetowych zdecydowaliśmy się zaoferować możliwość współpracy Monice Potokar. To zawodniczka, która ma cały czas styczność z kadrą Słowenii, a ostatni sezon spędziła, grając dobrze w lidze greckiej. Rozegrała już kilka sezonów w swojej siatkarskiej karierze, więc liczymy także na jej doświadczenie – powiedział Marek Solarewicz, trener #VolleyWrocław. Zadowolenia nie krył też prezes wrocławskiego klubu. – Od pewnego czasu pracowaliśmy ze sztabem szkoleniowym nad transferem przyjmującej do naszego zespołu. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na współpracę z Moniką, która pomoże swoim doświadczeniem naszej drużynie. Jestem przekonany, że dzięki temu transferowi ponownie wróci do naszej drużyny równowaga, która została zachwiana ostatnimi kontuzjami – sprawę skomentował Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Monika Potokar ma na swoim koncie występy w klubach słoweńskich, rumuńskich oraz greckich. Zaliczyła tez krótkie epizody gry w  lidze włoskiej. Jej największymi osiągnięciami są: trzykrotne mistrzostwo w lidze słoweńskiej zdobyte z Hit Nova Gorica oraz z Branikiem, pięciokrotne zdobycie Puchar Słowenii oraz mistrzostwo ligi rumuńskiej i Puchar Rumunii. – Jestem szczęśliwa, że udało mi się dołączyć do drużyny #VolleyWrocław. Mam nadzieję, że przed nami wiele wygranych. Nie mogę się doczekać pierwszych treningów z drużyną, bo chcę przekazać dużo pozytywnej energii moim nowym koleżankom. Co do miasta – nie mogę się doczekać, by móc zobaczyć je w pełni, chociaż pierwsze wrażenie po wylądowaniu jest takie, że jest tutaj troszeczkę za zimno – dodała Monika Potokar, nowa przyjmująca #VolleyWrocław.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę