Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Monika Potokar nową zawodniczką #VolleyWrocław

Monika Potokar nową zawodniczką #VolleyWrocław

fot. Łukasz Krzywański

Wrocławski klub wzmocnił się o przyjmującą. Jest nią Monika Potokar, reprezentantka Słowenii, która do Wrocławia trafiła z ligi greckiej. O miejsce w pierwszej szóstce będzie rywalizować z dwiema siatkarkami – Natalią Murek oraz Karoliną Piślą.

Wrocławski klub prześladują poważne kontuzje. Po powrocie do gry środkowej Aleksandry Gancarz – kontuzji doznały dwie przyjmujące #VolleyWrocław – Klaudia FelakRoksana Wers. W ostatnim czasie z chorobą walczy także Weronika Wołodko, co uniemożliwia jej zawodowe uprawnianie sportu. W styczniu do wrocławskiej drużyny dołączyły atakująca Roksana Irzemska oraz rozgrywająca Jolanta Kelner. Wobec braku możliwości zmian podczas meczów na pozycji przyjmującej oraz ograniczeń w procesie treningu – zdecydowano się na zakontraktowanie nowej siatkarki. Do #VolleyWrocław dołączyła zatem słoweńska przyjmująca, Monika Potokar.
– W sytuacji, w której znalazł się nasz zespół, czyli po dwóch poważnych kontuzjach – Feli i Roxi, byliśmy zmuszeni poszukać zawodniczki, która pomoże nam normalnie funkcjonować w kontekście treningów i meczów. Zakontraktowanie przyjmującej to był dla nas naturalny ruch transferowy, kiedy mamy tylko dwie nominalne przyjmujące w zespole. Po analizie wielu siatkarek i możliwości budżetowych zdecydowaliśmy się zaoferować możliwość współpracy Monice Potokar. To zawodniczka, która ma cały czas styczność z kadrą Słowenii, a ostatni sezon spędziła, grając dobrze w lidze greckiej. Rozegrała już kilka sezonów w swojej siatkarskiej karierze, więc liczymy także na jej doświadczenie – powiedział Marek Solarewicz, trener #VolleyWrocław. Zadowolenia nie krył też prezes wrocławskiego klubu. – Od pewnego czasu pracowaliśmy ze sztabem szkoleniowym nad transferem przyjmującej do naszego zespołu. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na współpracę z Moniką, która pomoże swoim doświadczeniem naszej drużynie. Jestem przekonany, że dzięki temu transferowi ponownie wróci do naszej drużyny równowaga, która została zachwiana ostatnimi kontuzjami – sprawę skomentował Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Monika Potokar ma na swoim koncie występy w klubach słoweńskich, rumuńskich oraz greckich. Zaliczyła tez krótkie epizody gry w  lidze włoskiej. Jej największymi osiągnięciami są: trzykrotne mistrzostwo w lidze słoweńskiej zdobyte z Hit Nova Gorica oraz z Branikiem, pięciokrotne zdobycie Puchar Słowenii oraz mistrzostwo ligi rumuńskiej i Puchar Rumunii. – Jestem szczęśliwa, że udało mi się dołączyć do drużyny #VolleyWrocław. Mam nadzieję, że przed nami wiele wygranych. Nie mogę się doczekać pierwszych treningów z drużyną, bo chcę przekazać dużo pozytywnej energii moim nowym koleżankom. Co do miasta – nie mogę się doczekać, by móc zobaczyć je w pełni, chociaż pierwsze wrażenie po wylądowaniu jest takie, że jest tutaj troszeczkę za zimno – dodała Monika Potokar, nowa przyjmująca #VolleyWrocław.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved