Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Monika Naczk: Damy z siebie wszystko

Monika Naczk: Damy z siebie wszystko

fot. wisla-warszawa.pl

Po dwóch nie do końca udanych meczach przyszedł czas na odbicie się. Trzecia w lidze Wisła Warszawa w sobotę zmierzy się we własnej hali z wymagającym rywalem. Wiślaczki walczyć będą z czwartymi w tabeli Karpatami Krosno. – Złapałyśmy lekką zadyszkę i zgubiłyśmy swój rytm gry – mówi o ostatnich pojedynkach środkowa drużyny ze stolicy, Monika Naczk.

Naszych ostatnich dwóch spotkań w Gliwicach i u siebie z ekipą ŁKS-u nie możemy zaliczyć do udanych. Złapałyśmy lekką zadyszkę i zgubiłyśmy swój rytm gry. Na sześć możliwych punktów zdobyłyśmy tylko jeden i straciłyśmy kontakt z czołówką. To boli, ale kluczowe jest, aby się podnieść i walczyć. W kontekście zbliżającej się rundy play-off to ważny trening umiejętności psychologicznych – mówi środkowa Wisły Monika Naczk.Warszawska drużyna w czterech spotkaniach tego sezonu z najbardziej wymagającymi rywalami z Łodzi i Torunia wywalczyła osiem punktów. – Ostatni mecz nieco zamazał ten pozytywny bilans, ale w tych starciach pokazałyśmy, że w tej lidze możemy walczyć o najwyższe miejsce. Musimy tylko wrócić na właściwe tory: grać szybko z małą liczbą błędów własnych i dobrym blokiem – stwierdza Naczk.

Dla drużyny z Warszawy najbliższe starcie będzie bardzo ważne. Stołeczna Wisła mierzyć się będzie z Karpatami. Drużyna z Krosna obecnie plasuje się tuż za wiślaczkami i ma do nich cztery punkty. Wygrana ekipy Zawieracza zwiększy jej przewagę, natomiast przegrana mocno zbliży do siebie drużyny i sytuacja w czołówce I ligi kobiet będzie jeszcze ciekawsza. – Od poniedziałku prowadzimy misję: Karpaty Krosno. To groźny rywal, który bez wątpienia stawi zacięty opór. Żeby myśleć o zwycięstwie, musimy poprawić naszą grę szczególnie w kontrataku i dobrze zagrywać, aby odrzucić rywala od siatki. W sobotę damy z siebie wszystko. Lubimy grać w naszej hali na Bemowie, ale wielkiej presji zwycięstw nie odczuwałyśmy. Zawsze była i jest z nami chęć wygranej i to niezależnie od miejsca – zapewnia Monika Naczk.

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved