Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Monika Jagła: Mam nadzieję, że wszystko ułoży się po naszej myśli

Monika Jagła: Mam nadzieję, że wszystko ułoży się po naszej myśli

fot. Łukasz Krzywański

– Fajnie trenować z takim zespołem, przygotowywać się do tak ważnych turniejów i zbierać doświadczenie. Atmosfera jest super. Mam nadzieję, że wszystko ułoży się po naszej myśli – zaznaczyła przebywająca na zgrupowaniu reprezentacji Polski siatkarek młoda libero, Monika Jagła.

Od kilku dni siatkarki reprezentacji Polski już w komplecie przygotowują się do europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, który na początku stycznie odbędzie się w Holandii. Jako ostatnie do kadry dołączyły zawodniczki grające w Italii. – Dziewczyny dojeżdżały na zgrupowanie kaskadowo. Najpierw wszystkie z Polski, oprócz siatkarek Chemika, później policzanki, a na koniec dziewczyny z Włoch. Było to spowodowane układem rozgrywek. Jesteśmy już razem. Skupiamy się na zgraniu taktycznym, nad pracą w ofensywie i defensywie, czyli naturalnymi rzeczami, które musimy zrobić, aby dobrze przygotować się do turnieju w Apeldoorn – podkreślił Jacek Nawrocki, który nie ukrywa, że na przygotowania drużyna nie ma zbyt dużo czasu. – Jeszcze przed nami dużo rozmów z zawodniczkami. Mają zastąpić nam trening, który dawałby nam odpowiedzi na pytania jakie piłki grać. No ale mamy mało czasu, więc trzeba go jak najlepiej wypełnić – dodał szkoleniowiec biało-czerwonych.Ostatnie do Spały przyjechały zawodniczki grające we włoskiej Serie A. Wśród nich była Agnieszka Kąkolewska, która nie ukrywała radości z powrotu do kraju. – Dobrze jest wrócić do Polski. Razem jesteśmy jeszcze krótko, bo 26 grudnia grałyśmy jeszcze mecz we Włoszech. Początek był spokojny, pewnie już nie będziemy budowały już jakiejś wielkiej formy, tylko podtrzymywały tę sezonową – skomentowała doświadczona środkowa reprezentacji Polski.

Wśród powołanych na zgrupowanie zawodniczek są nie tylko doświadczone, ale także młodsze, dla których jest to okazja do szlifowania swoich możliwości. – Fajnie trenować z takim zespołem, przygotowywać się do tak ważnych turniejów i zbierać doświadczenie. Atmosfera jest super. Mam nadzieję, że wszystko ułoży się po naszej myśli – zaznaczyła młoda libero, Monika Jagła.

W podobnym tonie wypowiedziała się inna z siatkarek, która liczy, że nawet treningi z kadrą pozwolą jej rozwinąć się siatkarsko. – Jestem miło zaskoczona przyjęciem, dziewczynami i trenerem. Jest naprawdę fajna atmosferaa. Mam nadzieję, że jest to dobry prognostyk na przyszłość. Jeśli otrzymam szansę do grania, to chciałabym pokazać się z jak najlepszej strony oraz dalej się uczyć i rozwijać – zakończyła Monika Fedusio, przyjmująca Pałacu.

źródło: inf. własna, Polska Siatkówka

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved