Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Monika Głodzińska: Razem stanowimy siłę

Monika Głodzińska: Razem stanowimy siłę

– W naszej grupie nie ma słabych zespołów, każdy walczy, chce wygrać. To jest właśnie całe piękno siatkówki, żeby grać dopóki piłka nie spadnie, do ostatniego gwizdka – mówi siatkarka lidera gr. 2 II ligi kobiet, Monika Głodzińska z AZS-u ECO Uni Opole.

Jak podsumujesz pierwszą fazę rundy zasadniczej?Monika Głodzińska:Przypieczętowałyśmy ją wygraną za trzy w Łaziskach Górnych. Sądzę, że zarówno my, jak i trener możemy być zadowoleni z tego, co osiągnęliśmy do tej pory, czyli lidera grupy II. To, że jesteśmy nowym zespołem drugoligowym na siatkarskiej mapie, cieszy jeszcze mocniej. Naszą grą pokazałyśmy, ile jesteśmy warte. Z takim zapałem, determinacją i motywacją jesteśmy w stanie awansować do pierwszej ligi. Mimo jednej porażki, którą poniosłyśmy w przedostatnim meczu ze Świdnicą, nie zwieszamy głów i walczymy dalej, ucząc się na własnych błędach.

Po pierwszej fazie rundy zasadniczej jesteście na czele tabeli, czy przed sezonem spodziewałyście się takiego wyniku?

– Szczerze to w głębi duszy wierzyłam w to, że stać nas na pozycję lidera. W naszej grupie nie ma słabych zespołów, każdy walczy, chce wygrać. To jest właśnie całe piękno siatkówki, żeby grać dopóki piłka nie spadnie, do ostatniego gwizdka.

Miałaś okazję do gry w drugiej lidze dwa sezony temu, czy możesz porównać poziom zespołów w gr. II wtedy i teraz?

Siatkówka cały czas – z sezonu na sezon – idzie do przodu, zmienia się. Jednak ostatecznie myślę, że poziom grupy II jest porównywalny.

Jakie cechy powinna mieć atakująca?

– Dobre pytanie! (śmiech) Na pewno musi być odważna, nie powinna się bać uderzyć z każdej piłki i co najważniejsze – musi grać „z głową” i na punkt dla swojego zespołu.

Jak odnajdujesz się w zespole ECO Uni?

Świetnie dogaduję się z dziewczynami z drużyny. Naprawdę tworzymy fantastyczny zespół, razem stanowimy siłę. Cieszę się, że mam szansę na co dzień trenować, grać i ogólnie spędzać z nimi czas.

Jakie cele stawiasz sobie przed rundą rewanżową?

Najważniejszym celem jest to, aby nie popełniać już tych samych błędów, żeby grać „na punkt”. Myślę, że celem całej drużyny jest wygrana rundy rewanżowej bez straty seta. Razem będziemy do tego dążyć.

Co jest największym atutem zespołu ECO Uni?

Naszym największym atutem jest obrona, od której wszystko się zaczyna, oraz blok, który z meczu na mecz jest coraz lepszy i skuteczniejszy. Jestem przekonana, że każdemu przeciwnikowi wysoko stawiamy poprzeczkę podczas meczu, o czym świadczą nasze zwycięstwa i ostatecznie lider grupy II.

Jak udaje ci się łączyć naukę w klasie maturalnej i grę w zespole?

Jest dosyć ciężko, miejscami nawet nie mam siły na cokolwiek i marzę tylko o tym, żeby się wyspać. Jednak kiedy przychodzi moment meczu i tych wszystkich emocji, to wiem, że robię to, co tak naprawdę kocham i nie byłabym w stanie z tego nigdy zrezygnować. To wszystko, co ogarnia mnie podczas meczu, czyli wspaniała atmosfera, kibice, którzy w nas wierzą, trener, który motywuje, dziewczyny z zespołu i oczywiście rodzice, którzy na każdym kroku wspierają i cieszą się razem ze mną, sprawia, że jestem na tyle zmotywowana, aby być jak najlepszą zawodniczką i uczennicą klasy maturalnej.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved