Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Monika Fedusio: Wygrałyśmy ten mecz, bo grałyśmy zespołowo

Monika Fedusio: Wygrałyśmy ten mecz, bo grałyśmy zespołowo

fot. Michał Szymański

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz już w poprzednim sezonie pokazywał, że trzeba się z nim liczyć. Drużyna to mieszanka doświadczenia z młodością a przed sezonem w składzie zespołu dokonano tylko kosmetycznych zmian. Pozostała waleczność, charakter i bardzo dobrze działające systemy gry. Te cechy pomogły podopiecznym Piotra Mateli pokonać wicemistrza Polski 3:0. Zdecydowanie najjaśniej na boisku błyszczała bydgoska przyjmująca – Monika Fedusio.

Już pierwsze starcie zespołów z Bydgoszczy i Łodzi było bardzo zacięte (Budowlane mecz pierwszej kolejki wygrały w tie-breaku wynikiem 21:19), więc można było się spodziewać, że również niedzielny mecz taki będzie. – Tylko i wyłącznie wygrałyśmy ten mecz, bo grałyśmy zespołowo i przez tą ciężką pracę którą wykonujemy pokazałyśmy, że jednak potrafimy wygrać nawet z takim przeciwnikiem. Chciałyśmy tego rewanżu za pierwszą kolejkę, bo już wtedy biłyśmy się na noże i jesteśmy bardzo zadowolone z tego meczu – mówiła przyjmująca Monika Fedusio, która została wybrana MVP spotkania. – Wyciągnęłyśmy odpowiednie wnioski z poprzedniego meczu. Przyjechałyśmy tu na takiej sportowej złości i wygrana za trzy punkty naprawdę bardzo nas cieszy – dodała.Patrząc na to jak grają Pałacanki można było mieć wrażenie, że są w stanie znaleźć odpowiedzi na każde zagranie rywalek. Szybko dzięki znakomitej grze systemem blok-obrona udało im się praktycznie wyeliminować z gry ukraińską atakującą rywalek, Anastazję Kraidubę. – Trener naprawdę bardzo dobrze nas przygotował taktycznie i przed każdą akcją sobie pomagałyśmy i podpowiadałyśmy co dziewczyny będą grać. To się sprawdzało – wyjaśniła Fedusio.

Niedzielny mecz zza końcowej linii boiska oglądał trener kadry narodowej, Jacek Nawrocki. Jego obecność nie zrobiła na młodziutkiej przyjmującej żadnego wrażenia. Fedusio była najlepszą punktującą swojej drużyny i to do niej szły w najważniejszych momentach piłki. Często w spektakularny wręcz sposób zamieniane były przez nią na punkty dla drużyny. – Nie wiedziałam, że trener Nawrocki będzie obecny. Nie zwracam uwagi na trybuny, a on bywa u nas na meczach dość często. To nie jest dla mnie jakikolwiek powód, żeby się stresować – wyjaśniła MVP meczu.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz po cennym zwycięstwie czeka kolejne ogromnie trudne zadanie. Już w najbliższy piątek na hali Łuczniczka o 17:30 podopieczne Piotra Mateli czeka starcie z Grupą Azoty Chemik Police jest aktualnym liderem Ligi Siatkówki Kobiet i nie przegrała jeszcze ani jednego meczu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved