Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Monika Fedusio: Walczyłyśmy o każdą piłkę

Monika Fedusio: Walczyłyśmy o każdą piłkę

fot. Łukasz Krzywański

W pojedynku zamykającym 24. kolejkę zmagań Orlen Ligi niżej notowany Atom Trefl Sopot pokonał na własnym terenie Polski Cukier Muszyniankę 3:2. – Wiedziałyśmy, że nie mamy nic do stracenia i walczyłyśmy o każdą piłkę i każdy punkt – mówiła po meczu Monika Fedusio, przyjmująca sopockiego zespołu.

Ekipa z Trójmiasta w spotkaniu z Muszynianką prowadziła już 2:0, ale ostatecznie ze zwycięstwa mogła cieszyć się dopiero w tie-breaku. Spotkanie w Ergo Arenie, w trakcie którego padł rekord frekwencji, oglądał między innymi selekcjoner polskiej reprezentacji, Jacek Nawrocki. – Dziewczyny z Sopotu pokazały zdecydowanie większą wolę walki, serce i zaangażowanie i to zostało nagrodzone dwoma punktami. Były zespołem, który grał z determinacją. Zespół z Muszyny chyba nie wykorzystał swoich możliwości – skomentował ten pięciosetowy pojedynek. Muszynianki miały nadzieję, że z Trójmiasta uda im się wywieźć komplet oczek, ale już pierwsze partie to zweryfikowały. – Przyjechałyśmy tutaj z myślą, że uda nam się wygrać za trzy punkty, bo bardzo tych punktów potrzebujemy. Biorąc jednak pod uwagę dwa pierwsze sety, to może i dobrze, że mamy chociaż ten jeden punkt. Hala zrobiła swoje i publika też. U nas w Muszynie atmosfera jest inna, hala jest trochę mniejsza i nie ma aż tylu ludzi. Może to miało jakiś wpływ, ale nie możemy się tym usprawiedliwiać – stwierdziła Aleksandra Wójcik.Na trybunach w Ergo Arenie zasiadło ponad 9 tysięcy kibiców, jednak to nie przeszkodziło sopociankom w odniesieniu ważnego zwycięstwa. – Każda z nas po prostu wyszła i myślała o zwycięstwie, a nie o tym, co dzieje się wkoło. Czasem to rozprasza, ale udało nam się utrzymać koncentrację i jestem z tego bardzo zadowolona – mówiła po meczu Karolina Goliat, a wtórowała jej Monika Fedusio: – Wiedziałyśmy, że nie mamy nic do stracenia i walczyłyśmy o każdą piłkę i każdy punkt. Starałam się jak tylko mogę i za każdym razem chcę dołożyć swoją cegiełkę – przyznała siatkarka.

W ekipie atomówek doszło ostatnio do zmiany w sztabie szkoleniowym i teraz to Piotr Olenderek prowadzi zespół. Nowy trener podkreślał, że starał się przygotować swoje podopieczne do tego, co będzie działo się na trybunach. – Dwa ostatnie dni to było szaleństwo i myślę, że jakoś daliśmy radę. Myślę, że tym 9 tys. osób to się podobało, zrobiliśmy jakieś widowisko i fajny spektakl. Nieważne, czy na trybunach siedzą dzieci czy dorośli. Uprzedzaliśmy wcześniej nasze siatkarki, że będzie tyle osób i że to będzie ciężki mecz. Myślę więc, że z każdym setem, każdym spotkaniem dojrzewają i ta łatka „młode” spadnie na te młodsze, które zaraz wejdą do ligi – podkreślił szkoleniowiec Atomu Trefla.

 

Zobacz również:
Wyniki i tabela Orlen Ligi

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved