Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Monika Fedusio: Nie ma czasu na rozpamiętywanie meczu

Monika Fedusio: Nie ma czasu na rozpamiętywanie meczu

fot. Łukasz Krzywański

Wygranym pojedynkiem z Azerbejdżanem reprezentacja Polski kobiet zakończyła fazę grupową europejskich kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. Starcie z Azerkami było okazją na sprawdzenie rezerwowych zawodniczek. Szansę na pokazanie swych umiejętności pokazała m.in. Monika Fedusio. – Dla mnie to był reprezentacyjny debiut. Faktycznie, trochę emocji z tym związanych było, ale chyba nie było najgorzej – powiedziała siatkarka.

Spotkanie z Azerkami nie miało dla polskiej reprezentacji większego znaczenia, gdyż już przed nim „biało-czerwone” miały zapewniony awans do półfinału zmagań. Mimo tego podopieczne Jacka Nawrockiego nie wdały się w żadne kalkulacje, wygrywając z rywalkami 3:0. W odniesieniu przekonującego zwycięstwa pomogły również rezerwowe zawodniczki, które otrzymały więcej szans na grę.Jedną z zawodniczek, które pokazały się na parkiecie, była grająca na co dzień w Banku Pocztowym Pałac Bydgoszcz Monika Fedusio. Przyjmująca zadebiutowała w piątek w narodowych barwach. – Dla mnie to był reprezentacyjny debiut. Faktycznie, trochę emocji z tym związanych było, ale chyba nie było najgorzej. Nie ma jednak czasu na rozpamiętywanie dzisiejszego meczu. Teraz trzeba skupić się na półfinale i co los przyniesie, a my musimy pomóc tak losowi, by zagrać w finale, a potem… w finale w Tokio – powiedziała siatkarka.

Okazję do występu otrzymała również inna siatkarka z Bydgoszczy – Monika Jagła. Ona również skomentowała starcie z Azerbejdżanem. – Miałam już okazję debiutować w narodowych barwach w Lidze Narodów i też w obronie. Dzisiaj nie było więc tremy, ale też nie było lekceważenia swoich zadań. Myślę, że sobie poradziłam. Teraz skupiam się na jutrzejszym meczu i mam nadzieję, że będę przydatna tak w sobotę, jak i niedzielę – stwierdziła 19-latka.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved