Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Monika Brzostek: Nie możemy brać tych zepsutych zagrywek do siebie

Monika Brzostek: Nie możemy brać tych zepsutych zagrywek do siebie

fot. fivb-org

Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz grają ze sobą od niedawna, ale wydaje się, że połączenie doświadczenia i znakomitej gry w obronie tej pierwszej z dużą energią i mocą uderzenia oraz silną zagrywką Wachowicz może w przyszłości stworzyć mieszankę wybuchową. Na razie jednak Brzostek i Wachowicz w Warszawie musiały obejść się ze smakiem i poprzestać na fazie grupowej turnieju.

Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz w grupie B warszawskiego World Touru stanęły przed nie lada wyzwaniem, bo przyszło im się zmierzyć z późniejszymi brązowymi medalistkami imprezy, Agathą Bednarczuk i Eduardą Santos Lisboą, a także doświadczonymi Julią Sude i Karlą Borger. Pomimo pozornie dość dużej dysproporcji w miejscach zajmowanych w światowym rankingu przez te pary (duet Brzostek/Wachowicz aktualnie zajmuje 93. miejsce w tym zestawieniu) Polki nie przywiązywały do tego znaczącej wagi.  – Myślę, że te pozycje w rankingach poszczególnych par nie są do końca adekwatne do faktycznego potencjału tych drużyn. Są takie duety, które znajdują się bardzo wysoko w rankingu, a odpowiadają nam jako przeciwniczki poprzez swój styl gry. Są też dwójki, które wydawałoby się powinnyśmy mieć w swoim zasięgu, ale te zwyczajnie nam „nie leżą” – tłumaczyła Monika Brzostek. – Prawda jest taka, że na etapie World Touru każdy zespół jest wymagający. Dlatego też nie lubię sformułowania „trafiamy na kogoś”, bo jeżeli skupimy się tylko na własnej grze to możemy powalczyć z wieloma teamami – twierdziła z kolei jej partnerka, Aleksandra Wachowicz.W swoim ostatnim występie podczas tegorocznego turnieju w Warszawie biało-czerwone bardzo ryzykowały zagrywką, prym w tym elemencie wiodła właśnie Wachowicz. Później jednak celownik Polek został „rozregulowany” i zagrywka przestała być tak dużym atutem gospodyń. – Nie możemy brać tego do siebie, że tak dużo zagrywek zepsuliśmy. Szczególnie widać to było w drugim secie, jak zauważył to zaraz po meczu Michał Kądzioła. Miałyśmy przed sobą tie-break i starałyśmy się odbudować. Zagrywki może nie były kluczem do zwycięstwa dla rywalek, ale skuteczność w pierwszej akcji była naszym mankamentem i brakującym ogniwem – zauważyła Brzostek. Pytana o różnicę w poziomie i obsadzie turniejów trzy i czterogwiazdkowych wielokrotna mistrzyni Polski nie dostrzegła większych dysproporcji. – Tych turniejów czterogwiazdkowych nie ma aż tak wiele, stąd też większość z tych ekip widzimy też w zawodach trzygwiazdkowych. Ten sezon jest specyficzny, bo przed nami mistrzostwa świata, stąd też niektóre zespoły odpuściły niektóre starty. Myślę, że ten poziom turniejów o szczebel niżej ocenianych nie odbiega zbytnio od tego, który widzimy tutaj – podkreśliła Brzostek.

Pogoda, a w szczególności wysokie temperatury nie były sprzymierzeńcami zawodniczek podczas zawodów w stolicy Polski. – Nam trafiły się akurat dobre warunki, bo grałyśmy o 9 rano, także nie mamy na co narzekać. Faktycznie w dni poprzedzające zawody trenowałyśmy w okolicach południa i to słońce wtedy dopiekało mocniej. Na samych spotkaniach czułyśmy się dobrze. W końcówce meczu z Niemkami zaczęło mocniej wiać, ale myślę, że mocno tego nie odczułyśmy, bo w treningach dużo czasu spędziłyśmy w warunkach wietrznych – przeanalizowała wpływ warunków atmosferycznych na boiskowe wydarzenia Brzostek. Polki zdradziły również swoje cele na najbliższe tygodnie, które są uzależnione od tego, czy uda im się zakwalifikować do mistrzostw Europy. – Naszym celem na ten turniej było uzbieranie punktów koniecznych do awansu na mistrzostwa Europy. Niedługo okaże się czy udało nam się ten cel osiągnąć. Oprócz tego czeka nas wiele turniejów rangi FIVB, a w Polsce zaprezentujemy się na pewno podczas mistrzostw Polski. Nie wybiegamy aż tak bardzo w przyszłość, bo wiemy, że każdy kolejny turniej to, a szczególnie dla mnie, duże doświadczenie i zgrywanie się z Moniką – zakończyła Wachowicz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved