Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Monika Bociek: To była szybka decyzja

Monika Bociek: To była szybka decyzja

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– Odwołam się tutaj do tamtego sezonu, nikt nas nie stawiał w czołówce, a zdobyłyśmy mistrza, więc zobaczymy co w tym sezonie będzie dla nas pisane – mówi atakująca ŁKS-u Commercecon Łódź, Monika Bociek. – Na każdym treningu trzeba będzie dawać z siebie maksa, więc rywalizacja będzie cały czas na takim samym poziomie – dodaje mistrzyni Polski.

Twój pierwszy sezon w drużynie ŁKS-u został zwieńczony złotym medalem. Czy twoim zdaniem był to najlepszy sezon w twojej dotychczasowej karierze?Monika Bociek:Do tej pory uważam, że był to mój najlepszy sezon, ale mam nadzieję, że podobne są jeszcze przede mną.

W poprzednim sezonie zdobyłaś swoje pierwsze mistrzostwo Polski w karierze oraz zadebiutowałaś w Lidze Mistrzyń. Czy masz jakieś indywidualne cele lub marzenia na nadchodzący sezon?

– Na pewno głównym celem jest cały czas walka o czołówkę w Polsce. Jeśli chodzi o Ligę Mistrzyń, było to super doświadczenie i cieszę się, że w tym roku również będziemy mogły występować w tych rozgrywkach i zdobywać cenne doświadczenie na przyszłość. Jeżeli chodzi o cele w Lidze Mistrzyń, to na pewno chcemy ugrać jak najwięcej, bo nie jesteśmy faworytkami, co jest oczywiste.

Długo zastanawiałaś się nad pozostaniem w ŁKS-ie, czy była to już wcześniej postanowiona decyzja?

– Nie miałam się nad czym zastanawiać (śmiech). Więc można powiedzieć, że była to szybka decyzja.

Czy twoim zdaniem aktualną drużynę ŁKS-u stać na powtórzenie sukcesu z poprzedniego sezonu na krajowym podwórku?

– Odwołam się tutaj do tamtego sezonu, nikt nas nie stawiał w czołówce, a zdobyłyśmy mistrza, więc zobaczymy co w tym sezonie będzie dla nas pisane.

Czy uważasz, że w nadchodzącym sezonie rywalizacja na każdej pozycji będzie jeszcze większa, niż ostatnio?

– Myślę, że może być podobnie, wszyscy mamy takie same szansę. Na każdym treningu trzeba będzie dawać z siebie maksa, więc rywalizacja będzie cały czas na takim samym poziomie.

Co możesz powiedzieć o współpracy z nowym trenerem Markiem Solarewiczem?

– Na tą chwilę jest bardzo dobrze. Nie było mnie na początku przygotowań, ponieważ byłam na zgrupowaniu kadry i nie wiem jak wyglądały pierwsze treningi. Zobaczymy jak dalej będzie się nasza współpraca rozwijała.

Jak spędziłaś swój urlop? Aktywnie, czy głównie odpoczywałaś i zbierałaś siły na nowy sezon?

– Głównie spędziłam aktywnie i miałam także epizod w kadrze. Miałam półtora miesiąca wolnego, więc wtedy mogłam znaleźć czas na odpoczynek. Można powiedzieć, że było to pół na pół, wtedy kiedy mogłam to odpoczywałam i ładowałam bateryjki na nowy sezon, ale znalazłam także czas na siłownię.

Co byś chciała powiedzieć kibicom ŁKS-u przed nowym sezonem?

– Strasznie głośni jesteście (śmiech), ale jest to fajne, bo przez to rywalkom się trudniej gra. Cieszymy się, że jesteście tutaj z nami na każdym meczu i liczymy na to, że jeszcze liczniej będziecie przychodzić na nasze spotkania, niż w poprzednim sezonie.

źródło: lksfans.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved