Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Modena pożegnała Bednorza, klub nie zagra w LM?

Modena pożegnała Bednorza, klub nie zagra w LM?

fot. legavolley.it

Zespół Leo Shoes Modena oficjalnie pożegnał już Bartosza Bednorza w swoich mediach społecznościowych. Polak po odejściu z włoskiego klubu ma kontynuować karierę w lidze rosyjskiej. Jak donosi Gianluca Pasini zespół z Modeny, chociaż nabył takie prawo, może nie zagrać w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów.

O tym, że Bartosz Bednorz opuści po tym sezonie włoski zespół Leo Shoes Modena było wiadomo już od kilku tygodni. Polski siatkarz w kolejnym sezonie ma przenieść się do Rosji i zgodnie z doniesieniami prasowymi będzie reprezentował barwy Zenitu Kazań.Dziś oficjalnie zakończenie kontraktu klub potwierdził w swoich mediach społecznościowych, dziękując zawodnikowi za wspólną walkę, radość i porażki. Włoski klub życzy również Bednorzowi powodzenia w kolejnej siatkarskiej przygodzie po dwóch latach spędzonych w Modenie.

Zgodnie z klasyfikacją po przerwanym sezonie włoskiej Serie A Leo Shoes Modena obok zespołu z Perugi i Cucine Lube Civitanova będzie miał prawo reprezentować Włochy w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Dziennikarz Gianluca Pasini donosi jednak, że występ zespołu Modeny w tych rozgrywkach w przyszłym sezonie wcale nie jest pewny. Klub w celu zmniejszenia kosztów i z powodu kryzysu ekonomicznego spowodowanego pandemią rozważa decyzję o rezygnacji z udziału w europejskich pucharach.

Jeśli by się tak stało, kolejnym w kolejce jest Trentino, które również zgłosiło chęć otrzymania „dzikiej karty” na występy w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. CEV nie przewiduje jednak obecnie takich rozwiązań i stoi na stanowisku, że formułą Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie powinna być taka sama jak w obecnym.

źródło: dal15al25.gazzetta.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved