Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mocna reprezentacja ekipy Budowlani Łódź w rankingach

Mocna reprezentacja ekipy Budowlani Łódź w rankingach

fot. Katarzyna Antczak

Choć Chemik Police bezsprzecznie rządzi w tabeli Orlen Ligi po pierwszej rundzie, to w indywidualnych rankingach lepiej wypadł zespół Grot Budowlani Łódź. Policzanki mogą się pochwalić tylko jedną siatkarką w najlepszych „trójkach” na danych pozycjach, z kolei wicelider tabeli ma aż 5 zawodniczek w klasyfikacji.

Klasyfikację na najlepszą przyjmującą wygrała Martyna Grajber. Siatkarka ekipy Grot Budowlanych Łódź rozegrała 47 setów w 13 meczach. Zapisała na swoim koncie 13 asów serwisowych, a po 31 zagrywkach rywalki miała problemy z wyprowadzeniem ataku. Skuteczny blok postawiła 14 razy, a na siatce skończyła 98 piłek na 266 prób. 21-latka dogrywała 237 razy, z czego 82 przyjęcia oceniono jako perfekcyjne.Drugie miejsce przypadło jej klubowej koleżance, Heike Beier. Niemka rozegrała pięć setów mniej, a mimo tego częściej punktowała z zagrywki. Piłkę do gry wprowadzała 151 razy, 18 z tych serwisów było asowymi, a 15 stworzyło przeciwniczkom ogromne problemy. 33-latka dobrze radziła sobie z odczytywaniem zamiarów rozgrywających, 14 razy uniemożliwiła przebicie się atakującym przez siatkę. Zawodniczka była częstym celem zagrywających, bowiem przyjmowała 318 razy, z czego 113 przyjęć było uznane za perfekcyjne. Nie przeszkadzało jej to w braniu na siebie ciężaru zdobywania punktów. Otrzymała 284 piłki, a 105 zamieniła na punkty. Choć Niemka zdobyła więcej punktów, to w statystykach wygrała Martyna Grajber, ponieważ ostateczny ranking tworzony jest na podstawie wskaźnika określającego wpływ przyjmującego na wygranie akcji.

Podium zamyka Megan Courtney. Reprezentantka Impelu Wrocław wystąpiła w 11 meczach (42 setach). Zapisała na swoim koncie 8 punktów zdobytych po zagrywce, ale była bardzo efektowna w bloku (23 „oczka”). Na 331 wystaw punktowała 124 razy, z kolei przyjęcie nie było jej najmocniejszą stroną. Dogrywała 264 razy, z czego tylko 63 umożliwiała kombinacyjną grę swojej rozgrywającej.

Budowlani Łódź triumfowali również w klasyfikacji na najlepszą atakującą. Wszystko za sprawą Kai Grobelnej. Zawodniczka otrzymała 442 piłki, z czego skończyła 154. Tuż za nią znalazła się Magda Jagodzińska, reprezentująca KS Pałac Bydgoszcz. Na 318 ataków w punkt zamieniła 109. Ostatni stopień podium przypadł Monice Bociek. Siatkarka Legionovii Legionowo atakowała 424 razy, z czego skończyła 161 piłek.

Agnieszka Kąkolewska okazała się najlepsza w rankingu na najlepszą środkową – do 43 punktów blokiem dorzuciła 13 zagrywką i 97 atakiem. Z dobrej strony pokazała się również Sylwia Pycia. Łódzka środkowa zatrzymała rywalki blokiem 39 razy, poza tym na swoim koncie ma 19 asów. Na siatce atakowała 136 razy, z czego skończyła 52. Na trzecim miejscu znalazła się Justyna Łukasik z Atomu Trefla Sopot. Blokiem punktowała 42 razy, oprócz tego 17 zagrywek przyniosło ekipie z Trójmiasta punkty. 23-latka dorzuciła 88 „oczek” w ataku.

W klasyfikacji rozgrywających nie było zaskoczenia. Palma pierwszeństwa przypadła Joannie Wołosz. Reprezentantka Polski uzyskała najwyższą skuteczność rozegrania – niemalże 50-procentową. Drugie miejsce zajęła jej klubowa koleżanka. Izabela Bełcik ma zapisane 33 sety, w których jej skuteczność rozegrania wyniosła 40,78 proc. W najlepszej „trójce” znalazła się także Anna Kaczmar. Siatkarka Developresu SkyRes Rzeszów zanotowała 35-procentowy wskaźnik.

Do najlepszej „trójki” na libero zaliczono Agatę Sawicką z Impelu Wrocław, Paulinę Maj-Erwardt, reprezentującą ekipę Grot Budowlani Łódź oraz Izabelę Lemańczyk z Tauronu MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Rywalizacja na najlepszą punktującą Orlen Ligi jest bardzo zacięta. Rzutem na taśmę wygrała ją Adela Helić z Developresu SkyRes Rzeszów. Serbska atakująca zapisała na swoim koncie 235 „oczek”, które zgromadziła w 48 setach. Na jej dorobek złożyło się 9 asów, 209 udanych ataków i 17 bloków. Tylko o 5 punktów słabsza była Helena Horka z Tauronu MKS-u Dąbrowa Górnicza. Czeszka pięciokrotnie punktowała zagrywką, aż 26 razy zatrzymała rywalki na siatce, z kolei w ataku zdobyła 199 „oczek”. Jako ostatnia barierę 200 punktów przekroczyła Izabela Kowalińska z ŁKS-u Commercecon Łódź. Urodzona w Świdniku zawodniczka zapisała na swoim koncie 223 punkty: 7 asów, 17 bloków, 199 udanych ataków.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved