Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Młodzieżowy Puchar Kontynentalny: Komplet wygranych Gierczyńskiej i Jundziłł

Młodzieżowy Puchar Kontynentalny: Komplet wygranych Gierczyńskiej i Jundziłł

Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł walczą w młodzieżowym Pucharze Kontynentalnym, który jest za razem kwalifikacją do młodzieżowych igrzysk olimpijskich, które odbędą się w Buenos Aires. Polska dwójka zakończyła rozgrywki grupowe, a na koncie ma komplet trzech zwycięstw.

Polska para po bardzo dobrej postawie w rundzie grupowej awansowała bezpośrednio do ćwierćfinału imprezy w Wiedniu. Na Julię Gruszczyńską i Patrycję Jundziłł nie było mocnych. Choć w każdym spotkaniu dały też złapać wiatr w żagle przeciwniczkom. W pierwszym starciu ukraiński duet po dość gładko przegranej partii premierowej sprawił biało-czerwonym trochę problemów w kolejnej części meczu. Polska dwójka poradziła sobie jednak w końcówce i na przewagi wygrała w secie. Drugi mecz grupowy Gierczyńska i Jundziłł zagrały z wyżej notowanymi Francuzkami, które lepiej spisały się w pierwszej odsłonie. Po raz kolejny reprezentantki naszego kraju okazały się skuteczniejsze w walce na przewagi, a w kolejnym secie nie dały już przeciwniczkom najmniejszych szans.

Ostatnie grupowe starcie biało-czerwone rozegrały w sobotę – ze Słowenkami. Na boisku toczyła się ciekawa, a momentami niezwykle zacięta walka. O wyniku całego starcia decydował tie-break, w którym triumfowały Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł.

Przed Polkami w sobotę jeszcze jedno starcie – ćwierćfinał. Obecnie reprezentantki naszego kraju czekają na rywalki. Mecz, którego stawką jest strefa medalowa, odbędzie się o godzinie 16:20.

Gierczyńska/Jundziłł POL [11] – Kersnik/Bevc SLO [14] 2:1
(21:19, 18:21, 15:12)

Vieira/Nevot FRA [3] – Gierczyńska/Jundziłł POL [11] 0:2
(22:24, 8:21)

Daszewska/Ryłowa UKR [6] – Gierczyńska/Jundziłł POL [11] 0:2
(13:21, 24:26)